Plugins - LiteSpeed Cache - Stable (latest release) - en to pl translation catalogue (1410 entries)

en: Download
pl: Pobierz

en: Click to download
pl: Kliknij, aby pobrać

en: Batch rescale completed.
pl: Zakończono zbiorcze skalowanie.

en: Log file not found.
pl: Nie znaleziono pliku dziennika.

en: Invalid log type.
pl: Nieprawidłowy typ dziennika.

en: Sync failed.
pl: Synchronizacja nie powiodła się.

en: Synced successfully.
pl: Zsynchronizowano pomyślnie.

en: Syncing
pl: Synchronizowanie

en: This will delete all generated Viewport Images
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich wygenerowanych obrazków widoku

en: Cleaned all VPI data.
pl: Wyczyszczono wszystkie dane VPI.

en: Turn on OptimaX. This will automatically request your pages OptimaX result via cron job.
pl: Włącz OptimaX. Spowoduje to automatyczne żądanie wyników OptimaX dla stron za pomocą zadania cron.

en: LiteSpeed Cache OptimaX
pl: Pamięć podręczna LiteSpeed ​​OptimaX

en: OptimaX Settings
pl: Ustawienia OptimaX

en: OptimaX Summary
pl: Podsumowanie OptimaX

en: Choose which image sizes to optimize.
pl: Wybierz rozmiary obrazków, które chcesz zoptymalizować.

en: No sizes found.
pl: Nie znaleziono rozmiarów.

en: Optimize Image Sizes
pl: Optymalizacja rozmiarów obrazków

en: LiteSpeed Cache is temporarily disabled until: %s.
pl: Usługa LiteSpeed ​​Cache jest tymczasowo wyłączona do: %s.

en: Remove `Disable All Feature` Flag Now
pl: Usuń teraz flagę „Wyłącz wszystkie funkcje”

en: Disable All Features for 24 Hours
pl: Wyłącz wszystkie funkcje na 24 godziny

en: LiteSpeed Cache is disabled. This functionality will not work.
pl: Pamięć podręczna LiteSpeed ​​jest wyłączona. Ta funkcja nie będzie działać.

en: Filter %s available to change threshold.
pl: Filtr %s jest dostępny do zmiany progu.

en: Scaled size threshold
pl: Próg skalowanego rozmiaru

en: Automatically replace large images with scaled versions.
pl: Automatycznie zastępuj duże obrazki wersjami skalowanymi.

en: Auto Rescale Original Images
pl: Automatyczne skalowanie oryginalnych obrazków

en: UCSS Inline Excluded Files
pl: Wykluczone pliki wbudowane UCSS

en: The QUIC.cloud connection is not correct. Please try to sync your QUIC.cloud connection again.
pl: Połączenie QUIC.cloud jest nieprawidłowe. Spróbuj ponownie zsynchronizować połączenie QUIC.cloud.

en: Not enough parameters. Please check if the QUIC.cloud connection is set correctly
pl: Za mało parametrów. Sprawdź, czy połączenie QUIC.cloud jest poprawnie skonfigurowane.

en: No fields
pl: Brak pól

en: Value from filter applied
pl: Wartość z zastosowanego filtra

en: This value is overwritten by the filter.
pl: Wartość ta zostanie nadpisana przez filtr.

en: This value is overwritten by the %s variable.
pl: Ta wartość zostanie nadpisana przez zmienną %s.

en: Predefined list will also be combined with the above settings
pl: Predefiniowana lista będzie również połączona z powyższymi ustawieniami

en: Tuning CSS Settings
pl: Strojenie ustawień CSS

en: Predefined list will also be combined with the above settings.
pl: Predefiniowana lista będzie również połączona z powyższymi ustawieniami.

en: Clear
pl: Wyczyść

en: If not, please verify the setting in the %sAdvanced tab%s.
pl: Jeśli nie, sprawdź ustawienia na karcie %sZaawansowane%s.

en: Close popup
pl: Zamknij wyskakujące okienko

en: Deactivate plugin
pl: Wyłącz wtyczkę

en: If you have used Image Optimization, please %sDestroy All Optimization Data%s first. NOTE: this does not remove your optimized images.
pl: Jeśli korzystałeś z optymalizacji obrazka, najpierw %szniszcz wszystkie dane optymalizacji%s. UWAGA: nie spowoduje to usunięcia zoptymalizowanych obrazków.

en: On uninstall, all plugin settings will be deleted.
pl: Po odinstalowaniu wszystkie ustawienia wtyczki zostaną usunięte.

en: Why are you deactivating the plugin?
pl: Dlaczego wyłączasz wtyczkę?

en: Other
pl: Inne

en: Plugin is too complicated
pl: Wtyczka jest zbyt skomplikowana

en: Site performance is worse
pl: Wydajność witryny jest gorsza

en: The deactivation is temporary
pl: Wyłączenie jest tymczasowe

en: Deactivate LiteSpeed Cache
pl: Wyłącz pamięć podręczną LiteSpeed

en: CDN - Disabled
pl: CDN - Wyłączony

en: CDN - Enabled
pl: CDN - Włączony

en: Connected Date:
pl: Data połączenia:

en: Node:
pl: Węzeł:

en: Service:
pl: Usługa:

en: Autoload top list
pl: Automatycznie wczytaj listę najlepszych

en: Autoload entries
pl: Automatyczne wczytywanie wpisów

en: Autoload size
pl: Rozmiar automatycznego wczytywania

en: This Month Usage: %s
pl: Wykorzystanie w tym miesiącu: %s

en: Usage Statistics: %s
pl: Statystyki użytkowania: %s

en: more
pl: więcej

en: Globally fast TTFB, easy setup, and %s!
pl: Najszybszy globalnie TTFB, łatwa konfiguracja i %s!

en: Last requested: %s
pl: Ostatnie żądanie: %s

en: Last generated: %s
pl: Ostatnio wygenerowano: %s

en: Requested: %s ago
pl: Żądano: %s temu

en: OpenLiteSpeed Web Server
pl: Serwer WWW OpenLiteSpeed

en: LiteSpeed Web Server
pl: Serwer WWW LiteSpeed

en: PAYG used this month: %s. PAYG balance and usage not included in above quota calculation.
pl: Kwota PAYG wykorzystana w tym miesiącu: %s. Saldo i wykorzystanie PAYG nie zostały uwzględnione w powyższym obliczeniu limitu.

en: Last crawled:
pl: Ostatnie indeksowanie:

en: %1$s %2$d item(s)
pl: %1$s %2$d elementów

en: Start watching...
pl: Zacznij oglądać...

en: Crawlers cannot run concurrently. If both the cron and a manual run start at similar times, the first to be started will take precedence.
pl: Roboty indeksujące nie mogą działać jednocześnie. Jeśli zarówno cron, jak i uruchomienie ręczne uruchomią się w podobnym czasie, pierwszeństwo będzie miało to, które zostanie uruchomione jako pierwsze.

en: Position:
pl: Pozycja:

en: %d item(s)
pl: %d element(y)

en: Last crawled
pl: Ostatnio indeksowano

en: Serve your visitors fast
pl: Szybko obsługuj swoich gości

en: This will affect all tags containing attributes: %s.
pl: Będzie to miało wpływ na wszystkie znaczniki zawierające atrybuty: %s.

en: %1$sLearn More%2$s
pl: %1$sDowiedz się więcej%2$s

en: Get it from %s.
pl: Pobierz z %s.

en: Reset the OPcache failed.
pl: Resetowanie OPcache nie powiodło się.

en: OPcache is restricted by %s setting.
pl: OPcache jest ograniczony ustawieniem %s.

en: OPcache is not enabled.
pl: OPcache nie jest włączony.

en: Enable All Features
pl: Włącz wszystkie funkcje

en: e.g. Use %1$s or %2$s.
pl: np. Użyj %1$s lub %2$s.

en: Click to copy
pl: Kliknij, aby skopiować

en: Rate %1$s on %2$s
pl: Oceń %1$s na %2$s

en: Clear %s cache when "Purge All" is run.
pl: Wyczyść pamięć podręczną %s po uruchomieniu opcji „Wyczyść wszystko”.

en: SYNTAX: alphanumeric and "_". No spaces and case sensitive.
pl: SKŁADNIA: alfanumeryczna i „_”. Bez spacji i z uwzględnieniem wielkości liter.

en: SYNTAX: alphanumeric and "_". No spaces and case sensitive. MUST BE UNIQUE FROM OTHER WEB APPLICATIONS.
pl: SKŁADNIA: alfanumeryczna i „_”. Bez spacji i z uwzględnieniem wielkości liter. MUSI BYĆ UNIKATOWA W INNYCH APLIKACJACH SIECIOWYCH.

en: Submit a ticket
pl: Wyślij zgłoszenie

en: Clear Cloudflare cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną Cloudflare

en: QUIC.cloud's access to your WP REST API seems to be blocked.
pl: Dostęp QUIC.cloud do interfejsu API REST WP wydaje się być zablokowany.

en: Copy Log
pl: Kopiuj dziennik

en: Selectors must exist in the CSS. Parent classes in the HTML will not work.
pl: Selektory muszą istnieć w CSS. Klasy nadrzędne w HTML nie będą działać.

en: List the CSS selectors whose styles should always be included in CCSS.
pl: Wypisz selektory CSS, których style powinny być zawsze uwzględniane w CCSS.

en: List the CSS selectors whose styles should always be included in UCSS.
pl: Wypisz selektory CSS, których style powinny być zawsze uwzględniane w UCSS.

en: Available after %d second(s)
pl: Dostępne za %d sekund(y)

en: Enable QUIC.cloud Services
pl: Włącz usługi QUIC.cloud

en: The features below are provided by %s
pl: Poniższe funkcje są dostarczane przez %s

en: Do not show this again
pl: Nie pokazuj tego ponownie

en: Free monthly quota available. Can also be used anonymously (no email required).
pl: Dostępny bezpłatny miesięczny limit. Można również używać anonimowo (nie jest wymagany adres e-mail).

en: Cloudflare Settings
pl: Ustawienia Cloudflare

en: Failed to detect IP
pl: Nie udało się wykryć adresu IP

en: CCSS Selector Allowlist
pl: Lista dozwolonych selektorów CCSS

en: Outputs to a series of files in the %s directory.
pl: Zapisuje dane do serii plików w katalogu %s.

en: Attach PHP info to report. Check this box to insert relevant data from %s.
pl: Dołącz informacje PHP do raportu. Zaznacz to pole, aby wstawić odpowiednie dane z %s.

en: Last Report Date
pl: Data ostatniego raportu

en: Last Report Number
pl: Ostatni numer raportu

en: Regenerate and Send a New Report
pl: Wygeneruj ponownie i wyślij nowy raport

en: This will reset the %1$s. If you changed WebP/AVIF settings and want to generate %2$s for the previously optimized images, use this action.
pl: Spowoduje to zresetowanie %1$s. Jeśli zmieniłeś ustawienia WebP/AVIF i chcesz wygenerować %2$s dla wcześniej zoptymalizowanych obrazków, użyj tej akcji.

en: Soft Reset Optimization Counter
pl: Licznik optymalizacji miękkiego resetu

en: When switching formats, please %1$s or %2$s to apply this new choice to previously optimized images.
pl: Podczas zmiany formatu naciśnij %1$s lub %2$s, aby zastosować nowy wybór do wcześniej zoptymalizowanych obrazków.

en: %1$s is a %2$s paid feature.
pl: %1$s jest %2$s płatną funkcją.

en: Remove QUIC.cloud integration from this site. Note: QUIC.cloud data will be preserved so you can re-enable services at any time. If you want to fully remove your site from QUIC.cloud, delete the domain through the QUIC.cloud Dashboard first.
pl: Usuń integrację QUIC.cloud z tej witryny. Uwaga: dane QUIC.cloud zostaną zachowane, dzięki czemu będziesz mógł ponownie włączyć usługi w dowolnym momencie. Jeśli chcesz całkowicie usunąć swoją witrynę z QUIC.cloud, usuń najpierw domenę za pomocą kokpitu QUIC.cloud.

en: Disconnect from QUIC.cloud
pl: Rozłącz się z QUIC.cloud

en: Are you sure you want to disconnect from QUIC.cloud? This will not remove any data from the QUIC.cloud dashboard.
pl: Czy na pewno chcesz rozłączyć się z QUIC.cloud? Nie spowoduje to usunięcia żadnych danych z kokpitu QUIC.cloud.

en: CDN - not available for anonymous users
pl: CDN - niedostępny dla anonimowych użytkowników

en: Your site is connected and using QUIC.cloud Online Services as an <strong>anonymous user</strong>. The CDN function and certain features of optimization services are not available for anonymous users. Link to QUIC.cloud to use the CDN and all available Online Services features.
pl: Twoja witryna jest połączona i korzysta z usług online QUIC.cloud jako <strong>anonimowy użytkownik</strong>. Funkcja CDN i niektóre funkcje usług optymalizacji nie są dostępne dla użytkowników anonimowych. Połącz się z QUIC.cloud, aby korzystać z CDN i wszystkich dostępnych funkcji usług online.

en: QUIC.cloud Integration Enabled with limitations
pl: Integracja QUIC.cloud włączona z ograniczeniami

en: Your site is connected and ready to use QUIC.cloud Online Services.
pl: Twoja witryna jest podłączona i gotowa do korzystania z usług online QUIC.cloud.

en: QUIC.cloud Integration Enabled
pl: Włączona integracja QUIC.cloud

en: In order to use most QUIC.cloud services, you need quota. QUIC.cloud gives you free quota every month, but if you need more, you can purchase it.
pl: Aby korzystać z większości usług QUIC.cloud, potrzebujesz określonego limitu. QUIC.cloud co miesiąc przyznaje Ci bezpłatny limit, ale jeśli potrzebujesz większego limitu, możesz go dokupić.

en: Offers optional <strong>built-in DNS service</strong> to simplify CDN onboarding.
pl: Oferuje opcjonalną <strong>wbudowaną usługę DNS</strong>, aby uprościć wdrażanie CDN.

en: Provides <strong>security at the CDN level</strong>, protecting your server from attack.
pl: Zapewnia <strong>bezpieczeństwo na poziomie CDN</strong>, chroniąc Twój serwer przed atakami.

en: Delivers global coverage with a growing <strong>network of 80+ PoPs</strong>.
pl: Zapewnia globalny zasięg dzięki rozwijającej się <strong>sieci ponad 80 punktów obecności</strong>.

en: Caches your entire site, including dynamic content and <strong>ESI blocks</strong>.
pl: Buforuje całą witrynę, łącznie z dynamiczną treścią i <strong>blokami ESI</strong>.

en: Content Delivery Network
pl: Sieć dostarczania treści

en: <strong>Viewport Images (VPI)</strong> provides a well-polished fully-loaded view above the fold.
pl: <strong>Obrazki rzutni (VPI)</strong> zapewniają dopracowany, w pełni załadowany widok powyżej linii zagięcia.

en: <strong>Low Quality Image Placeholder (LQIP)</strong> gives your imagery a more pleasing look as it lazy loads.
pl: <strong>Obrazek zastępczy niskiej jakości (LQIP)</strong> nadaje obrazkom przyjemniejszy wygląd, ponieważ wczytują się one leniwie.

en: <strong>Unique CSS (UCSS)</strong> removes unused style definitions for a speedier page load overall.
pl: <strong>Unikatowy CSS (UCSS)</strong> usuwa nieużywane definicje stylów, co przyspiesza wczytywanie strony.

en: <strong>Critical CSS (CCSS)</strong> loads visible above-the-fold content faster and with full styling.
pl: <strong>Krytyczny CSS (CCSS)</strong> wczytuje widoczną treść u góry strony szybciej i z zachowaniem pełnego stylu.

en: QUIC.cloud's Page Optimization services address CSS bloat, and improve the user experience during page load, which can lead to improved page speed scores.
pl: Usługi optymalizacji stron QUIC.cloud rozwiązują problem nadmiaru stylów CSS i poprawiają komfort użytkowania strony podczas jej wczytywania, co może prowadzić do poprawy wyników szybkości wczytywania strony.

en: Processing for PNG, JPG, and WebP image formats is free. AVIF is available for a fee.
pl: Przetwarzanie formatów obrazków PNG, JPG i WebP jest bezpłatne. AVIF jest dostępny za opłatą.

en: Optionally creates next-generation WebP or AVIF image files.
pl: Opcjonalnie tworzy pliki obrazków WebP lub AVIF nowej generacji.

en: Processes your uploaded PNG and JPG images to produce smaller versions that don't sacrifice quality.
pl: Przetwarza przesłane obrazki PNG i JPG, aby uzyskać mniejsze wersje bez utraty jakości.

en: QUIC.cloud's Image Optimization service does the following:
pl: Usługa optymalizacji obrazka QUIC.cloud wykonuje następujące czynności:

en: <strong>Page Optimization</strong> streamlines page styles and visual elements for faster loading.
pl: <strong>Optymalizacja strony</strong> usprawnia style strony i elementy wizualne, aby przyspieszyć wczytywania.

en: <strong>Image Optimization</strong> gives you smaller image file sizes that transmit faster.
pl: <strong>Optymalizacja obrazka</strong> pozwala na uzyskanie mniejszych rozmiarów plików graficznych i szybsze przesyłanie ich.

en: QUIC.cloud's Online Services improve your site in the following ways:
pl: Usługi online QUIC.cloud ulepszają Twoją witrynę w następujący sposób:

en: Speed up your WordPress site even further with QUIC.cloud Online Services and CDN.
pl: Przyspiesz jeszcze bardziej swoją witrynę WordPress dzięki usługom online i CDN QUIC.cloud.

en: QUIC.cloud Integration Disabled
pl: Integracja QUIC.cloud wyłączona

en: QUIC.cloud Online Services
pl: Usługi online QUIC.cloud

en: Online Services
pl: Usługi online

en: Autoload
pl: Automatyczne wczytywanie

en: Refresh QUIC.cloud status
pl: Odśwież status QUIC.cloud

en: Refresh
pl: Odśwież

en: You must be using one of the following products in order to measure Page Load Time:
pl: Aby zmierzyć czas wczytywania strony, musisz używać jednego z poniższych produktów:

en: Refresh Usage
pl: Odśwież użycie

en: News
pl: Aktualności

en: You need to set the %s in Settings first before using the crawler
pl: Przed użyciem robota indeksującego musisz najpierw ustawić %s w Ustawieniach

en: You must set %1$s to %2$s before using this feature.
pl: Musisz ustawić %1$s na %2$s przed użyciem tej funkcji.

en: You must set %s before using this feature.
pl: Musisz ustawić %s przed użyciem tej funkcji.

en: My QUIC.cloud Dashboard
pl: Mój Kokpit QUIC.cloud

en: You are currently using services as an anonymous user. To manage your QUIC.cloud options, use the button below to create an account and link to the QUIC.cloud Dashboard.
pl: Obecnie korzystasz z usług jako anonimowy użytkownik. Aby zarządzać opcjami QUIC.cloud, użyj poniższego przycisku, aby utworzyć konto i połączyć się z Kokpitem QUIC.cloud.

en: To manage your QUIC.cloud options, go to QUIC.cloud Dashboard.
pl: Aby zarządzać opcjami QUIC.cloud, przejdź do Kokpitu QUIC.cloud.

en: To manage your QUIC.cloud options, please contact your hosting provider.
pl: Aby zarządzać opcjami QUIC.cloud, skontaktuj się ze swoim dostawcą hostingu.

en: To manage your QUIC.cloud options, go to your hosting provider's portal.
pl: Aby zarządzać opcjami QUIC.cloud, przejdź do portalu swojego dostawcy hostingu.

en: QUIC.cloud CDN Options
pl: Opcje CDN QUIC.cloud

note: translators: %s: Link tags
en: Best available WordPress performance, globally fast TTFB, easy setup, and %smore%s!
pl: Najlepsza dostępna wydajność WordPress, najszybszy na świecie czas do połączenia (TTFB), łatwa konfiguracja i %swięcej%s!

en: no matter where they live.
pl: niezależnie od tego gdzie mieszkają.

en: Content Delivery Network Service
pl: Usługa sieciowa dostarczania treści

en: Enable QUIC.cloud CDN
pl: Włącz QUIC.cloud CDN

en: Link & Enable QUIC.cloud CDN
pl: Połącz i włącz QUIC.cloud CDN

en: QUIC.cloud CDN is <strong>not available</strong> for anonymous (unlinked) users.
pl: Sieć CDN QUIC.cloud <strong>nie jest dostępna</strong> dla użytkowników anonimowych (niepowiązanych).

en: QUIC.cloud CDN is currently <strong>fully disabled</strong>.
pl: Sieć CDN QUIC.cloud jest obecnie <strong>całkowicie wyłączona</strong>.

en: Learn More about QUIC.cloud
pl: Dowiedz się więcej o QUIC.cloud

en: QUIC.cloud provides CDN and online optimization services, and is not required. You may use many features of this plugin without QUIC.cloud.
pl: QUIC.cloud zapewnia usługi CDN i optymalizacji online i nie jest wymagane. Możesz używać wielu funkcji tej wtyczki bez QUIC.cloud.

en: Enable QUIC.cloud services
pl: Włącz usługi QUIC.cloud

en: Free monthly quota available.
pl: Dostępny bezpłatny miesięczny limit.

en: Speed up your WordPress site even further with <strong>QUIC.cloud Online Services and CDN</strong>.
pl: Przyspiesz jeszcze bardziej swoją witrynę WordPress dzięki <strong>usługom online QUIC.cloud i CDN</strong>.

en: Accelerate, Optimize, Protect
pl: Przyspiesz, zoptymalizuj, chroń

en: Check the status of your most important settings and the health of your CDN setup here.
pl: Sprawdź tutaj stan najważniejszych ustawień i kondycję swojej sieci CDN.

en: QUIC.cloud CDN Status Overview
pl: Przegląd stanu QUIC.cloud CDN

en: Refresh Status
pl: Odśwież status

en: Other Static CDN
pl: Inny statyczny CDN

en: Dismiss this notice.
pl: Ukryj komunikat.

en: Send to twitter to get %s bonus
pl: Wyślij na Twittera, aby otrzymać bonus %s

en: Spread the love and earn %s credits to use in our QUIC.cloud online services.
pl: Podziel się miłością i zyskaj %s kredytów do wykorzystania w naszych usługach online QUIC.cloud.

en: No backup of unoptimized AVIF file exists.
pl: Brak kopii zapasowej niezoptymalizowanego pliku AVIF.

en: AVIF saved %s
pl: Zapisano AVIF %s

en: AVIF file reduced by %1$s (%2$s)
pl: Plik AVIF zmniejszony o %1$s (%2$s)

en: Currently using original (unoptimized) version of AVIF file.
pl: Obecnie korzystam z oryginalnej (niezoptymalizowanej) wersji pliku AVIF.

en: Currently using optimized version of AVIF file.
pl: Obecnie korzystam ze zoptymalizowanej wersji pliku AVIF.

en: WebP/AVIF For Extra srcset
pl: WebP/AVIF dla dodatkowego ustawienia src

en: Next-Gen Image Format
pl: Format obrazu nowej generacji

en: Enabled AVIF file successfully.
pl: Pomyślnie włączono plik AVIF.

en: Disabled AVIF file successfully.
pl: Pomyślnie wyłączono plik AVIF.

en: Reset image optimization counter successfully.
pl: Pomyślnie zresetowano licznik optymalizacji obrazka.

en: Filename is empty!
pl: Nazwa pliku jest pusta!

en: You will need to finish %s setup to use the online services.
pl: Aby korzystać z usług online, musisz ukończyć konfigurację %s.

en: Sync QUIC.cloud status successfully.
pl: Pomyślnie zsynchronizowano status QUIC.cloud.

en: Linked to QUIC.cloud preview environment, for testing purpose only.
pl: Połączono ze środowiskiem podglądu QUIC.cloud, wyłącznie w celach testowych.

en: Click here to proceed.
pl: Kliknij tutaj, aby kontynuować.

en: Site not recognized. QUIC.cloud deactivated automatically. Please reactivate your QUIC.cloud account.
pl: Witryna nie została rozpoznana. QUIC.cloud został automatycznie wyłączona. Proszę ponownie aktywować konto QUIC.cloud.

en: Reset %s activation successfully.
pl: Zresetowanie aktywacji %s powiodło się.

en: Congratulations, %s successfully set this domain up for the online services with CDN service.
pl: Gratulacje, %s pomyślnie skonfigurował tę domenę dla usług online z usługą CDN.

en: Congratulations, %s successfully set this domain up for the online services.
pl: Gratulacje, %s pomyślnie skonfigurował tę domenę na potrzeby usług online.

en: Congratulations, %s successfully set this domain up for the anonymous online services.
pl: Gratulacje, %s pomyślnie skonfigurował tę domenę na potrzeby anonimowych usług online.

en: %s activation data expired.
pl: %s dane aktywacyjne wygasły.

en: Failed to parse %s activation status.
pl: Nie udało się przeanalizować statusu aktywacji %s.

en: Failed to validate %s activation data.
pl: Nie udało się zweryfikować danych aktywacyjnych %s.

en: Cert or key file does not exist.
pl: Certyfikat lub plik klucza nie istnieje.

en: You need to activate QC first.
pl: Najpierw musisz aktywować QC.

en: You need to set the %1$s first. Please use the command %2$s to set.
pl: Najpierw musisz ustawić %1$s. Użyj polecenia %2$s, aby to ustawić.

en: Failed to get echo data from WPAPI
pl: Nie udało się pobrać danych echa z WPAPI

en: The user with id %s has editor access, which is not allowed for the role simulator.
pl: Użytkownik o identyfikatorze %s ma dostęp do edytora, co nie jest dozwolone w przypadku symulatora roli.

en: You have used all of your quota left for current service this month.
pl: Wykorzystałeś cały limit usług bieżących w tym miesiącu.

en: Learn more or purchase additional quota.
pl: Dowiedz się więcej lub kup dodatkowy limit.

en: You have used all of your daily quota for today.
pl: Wykorzystałeś cały dzienny limit na dziś.

en: If comment to be kept is like: %1$s write: %2$s
pl: Jeżeli komentarz, który ma zostać zachowany, wygląda następująco: %1$s napisz: %2$s

en: When minifying HTML do not discard comments that match a specified pattern.
pl: Podczas minimalizowania kodu HTML nie należy usuwać komentarzy pasujących do określonego wzorca.

en: Specify an AJAX action in POST/GET and the number of seconds to cache that request, separated by a space.
pl: Określ akcję AJAX w POST/GET oraz liczbę sekund, przez które żądanie będzie buforowane, rozdzielając je spacją.

en: HTML Keep Comments
pl: HTML zachowuje komentarze

en: AJAX Cache TTL
pl: Czas życia pamięci podręcznej AJAX

en: You have images waiting to be pulled. Please wait for the automatic pull to complete, or pull them down manually now.
pl: Masz obrazki czekające na pobranie. Poczekaj na zakończenie automatycznego pobierania lub pobierz je ręcznie teraz.

en: Clean all orphaned post meta records
pl: Wyczyść wszystkie osierocone meta rekordy wpisów

en: Orphaned Post Meta
pl: Osierocone meta wpisu

en: Best available WordPress performance
pl: Najlepsza dostępna wydajność WordPressa

en: Clean orphaned post meta successfully.
pl: Pomyślnie wyczyszczono osierocone meta wpisu.

en: Last Pulled
pl: Ostatnio pobrane

en: You can list the 3rd party vary cookies here.
pl: Tutaj możesz wymienić różne pliki ciasteczka stron trzecich.

en: Vary Cookies
pl: Różne pliki ciasteczka

en: Preconnecting speeds up future loads from a given origin.
pl: Wstępne połączenie przyspiesza przyszłe wczytywania z danego źródła.

en: If your theme does not use JS to update the mini cart, you must enable this option to display the correct cart contents.
pl: Jeśli Twój motyw nie używa JavaScript do aktualizacji mini koszyka, musisz włączyć tę opcję, aby wyświetlić prawidłową zawartość koszyka.

en: Generate a separate vary cache copy for the mini cart when the cart is not empty.
pl: Wygeneruj oddzielną kopię pamięci podręcznej dla mini koszyka, gdy koszyk nie jest pusty.

en: Vary for Mini Cart
pl: Zróżnicowane dla mini koszyka

en: DNS Preconnect
pl: Wstępne połączenie DNS

en: This setting is %1$s for certain qualifying requests due to %2$s!
pl: To ustawienie jest %1$s dla pewnych kwalifikujących się żądań z powodu %2$s!

en: Listed JS files or inline JS code will be delayed.
pl: Udostępnienie wymienionych plików JS lub wbudowanego kodu JS będzie opóźnione.

en: URL Search
pl: Wyszukiwanie adresu URL

en: JS Delayed Includes
pl: Opóźnienie JS obejmuje

en: Your domain_key has been temporarily blocklisted to prevent abuse. You may contact support at QUIC.cloud to learn more.
pl: Twój domain_key został tymczasowo umieszczony na czarnej liście, aby zapobiec nadużyciom. Możesz skontaktować się z pomocą techniczną w QUIC.cloud, aby dowiedzieć się więcej.

en: Cloud server refused the current request due to unpulled images. Please pull the images first.
pl: Serwer w chmurze odrzucił bieżące żądanie z powodu niepobranych obrazków. Najpierw pobierz obrazki.

en: Current server load
pl: Aktualne obciążenie serwera

en: Redis encountered a fatal error: %1$s (code: %2$d)
pl: Redis napotkał fatalny błąd: %s (kod: %d)

en: Started async image optimization request
pl: Uruchomiono asynchroniczne żądanie optymalizacji obrazka

en: Started async crawling
pl: Rozpoczęto indeksowanie asynchroniczne

en: Saving option failed. IPv4 only for %s.
pl: Nie udało się zapisać opcji. IPv4 tylko dla %s.

en: Cloud server refused the current request due to rate limiting. Please try again later.
pl: Serwer w chmurze odrzucił aktualne żądanie z powodu limitu transferu. Spróbuj ponownie później.

en: Maximum image post id
pl: Maksymalny identyfikator wpisu z obrazkiem

en: Current image post id position
pl: Aktualna pozycja identyfikatora wpisu z obrazkiem

en: Images ready to request
pl: Obrazki gotowe na żądanie

en: Redetect
pl: Wykryj ponownie

note: translators: %1$s: Socket name, %2$s: Host field title, %3$s: Example socket path translators: %1$s: Socket name, %2$s: Port field title, %3$s: Port value
en: If you are using a %1$s socket, %2$s should be set to %3$s
pl: Jeśli używasz gniazda %1$s, %2$s powinno być ustawione na %3$s

en: All QUIC.cloud service queues have been cleared.
pl: Wszystkie kolejki usług QUIC.cloud zostały wyczyszczone.

note: translators: %s: The type of the given cache key.
en: Cache key must be integer or non-empty string, %s given.
pl: Klucz pamięci podręcznej musi być liczbą całkowitą lub niepustym ciągiem znaków, podano %s.

en: Cache key must not be an empty string.
pl: Klucz pamięci podręcznej nie może być pustym ciągiem.

en: JS Deferred / Delayed Excludes
pl: JS wyklucza odroczony/opóźniony

en: The queue is processed asynchronously. It may take time.
pl: Kolejka jest przetwarzana asynchronicznie. Może to zająć trochę czasu.

en: In order to use QC services, need a real domain name, cannot use an IP.
pl: Aby korzystać z usług QC, trzeba mieć prawdziwą nazwę domeny, nie można używać IP.

en: Restore Settings
pl: Przywróć ustawienia

en: This will restore the backup settings created %1$s before applying the %2$s preset. Any changes made since then will be lost. Do you want to continue?
pl: Przywróci to ustawienia zapasowe utworzone %1$s przed zastosowaniem presetu %2$s. Wszelkie zmiany dokonane od tego czasu zostaną utracone. Czy chcesz kontynuować?

en: Backup created %1$s before applying the %2$s preset
pl: Backup utworzony %1$s przed zastosowaniem presetu %2$s

en: Applied the %1$s preset %2$s
pl: Zastosowano preset %1$s %2$s

en: Restored backup settings %1$s
pl: Przywrócono ustawienia z kopii zapasowej %1$s

en: Error: Failed to apply the settings %1$s
pl: Błąd: Nie udało się zastosować ustawień %1$s

en: History
pl: Historia

en: unknown
pl: nieznany

en: Apply Preset
pl: Zastosuj Preset

en: This will back up your current settings and replace them with the %1$s preset settings. Do you want to continue?
pl: Spowoduje to wykonanie kopii zapasowej aktualnych ustawień i zastąpienie ich presetem %1$s. Czy chcesz kontynuować?

en: Who should use this preset?
pl: Kto powinien używać tego presetu?

en: Use an official LiteSpeed-designed Preset to configure your site in one click. Try no-risk caching essentials, extreme optimization, or something in between.
pl: Użyj oficjalnego presetu zaprojektowanego przez LiteSpeed, aby skonfigurować swoją stronę jednym kliknięciem. Wypróbuj podstawowe buforowanie bez ryzyka, ekstremalną optymalizację lub coś pomiędzy.

en: LiteSpeed Cache Standard Presets
pl: Standardowe ustawienia LiteSpeed Cache

en: A QUIC.cloud connection is required to use this preset. Enables the maximum level of optimizations for improved page speed scores.
pl: Do korzystania z tego ustawienia wstępnego wymagane jest połączenie QUIC.cloud. Umożliwia ono maksymalny poziom optymalizacji w celu poprawy wyników szybkości wczytywania strony.

en: This preset almost certainly will require testing and exclusions for some CSS, JS and Lazy Loaded images. Pay special attention to logos, or HTML-based slider images.
pl: Ten preset prawie na pewno będzie wymagał testów i wykluczeń niektórych plików CSS, JS i Lazy Loadowanych obrazków. Zwróć szczególną uwagę na loga oraz obrazy sliderów oparte na HTML.

en: Inline CSS added to Combine
pl: Dodano wbudowany kod CSS do Połączenia

en: Inline JS added to Combine
pl: Dodano wbudowany kod JS do Połączenia

en: JS Delayed
pl: Opóźnij ładowanie JS

en: Viewport Image Generation
pl: Generowanie obrazka widoku

en: Lazy Load for Images
pl: Leniwe ładowanie obrazków

en: Everything in Aggressive, Plus
pl: Wszystko, co w Inwazyjnych, Plus

en: Extreme
pl: Ekstremalne

en: This preset might work out of the box for some websites, but be sure to test! Some CSS or JS exclusions may be necessary in Page Optimization > Tuning.
pl: Ten preset może działać od ręki dla wielu stron, ale upewnij się, że go przetestujesz! Niektóre wykluczenia CSS lub JS mogą być konieczne w Optymalizacja Strony > Dostosowywanie.

en: Lazy Load for Iframes
pl: Leniwe ładowanie iframe'ów

en: Removed Unused CSS for Users
pl: Usunięto nieużywany CSS u użytkowników

en: Asynchronous CSS Loading with Critical CSS
pl: Asynchroniczne ładowanie CSS z krytycznym CSS

en: CSS & JS Combine
pl: Połącz CSS & JS

en: Everything in Advanced, Plus
pl: Wszystko, co w Zaawansowanych, Plus

en: Aggressive
pl: Agresywna

en: A QUIC.cloud connection is required to use this preset. Includes many optimizations known to improve page speed scores.
pl: Do korzystania z tego ustawienia wymagane jest połączenie QUIC.cloud. Zawiera wiele optymalizacji, które poprawiają wyniki szybkości wczytywania strony.

en: This preset is good for most websites, and is unlikely to cause conflicts. Any CSS or JS conflicts may be resolved with Page Optimization > Tuning tools.
pl: To ustawienie jest dobre dla większości witryn i mało prawdopodobne, aby powodowało konflikty. Wszelkie konflikty CSS lub JS można rozwiązać za pomocą narzędzi Optymalizacja strony > Strojenie.

en: Remove Query Strings from Static Files
pl: Usuń ciągi zapytań z plików statycznych

en: DNS Prefetch for static files
pl: Wstępne pobieranie DNS dla plików statycznych

en: JS Defer for both external and inline JS
pl: JS Defer dla zewnętrznego i wbudowanego JS

en: CSS, JS and HTML Minification
pl: Minifikacja CSS, JS i HTML

en: Guest Mode and Guest Optimization
pl: Tryb Gościa i optymalizacja dla Gości

en: Everything in Basic, Plus
pl: Wszystko, co w Basic, Plus

en: Advanced (Recommended)
pl: Zaawansowane (zalecane)

en: A QUIC.cloud connection is required to use this preset. Includes optimizations known to improve site score in page speed measurement tools.
pl: Do korzystania z tego ustawienia wymagane jest połączenie QUIC.cloud. Zawiera optymalizacje, które poprawiają wynik witryny w narzędziach do pomiaru szybkości wczytywania stron.

en: This low-risk preset introduces basic optimizations for speed and user experience. Appropriate for enthusiastic beginners.
pl: Ten preset o niskim stopniu ryzyka wprowadza podstawowe optymalizacje pod kątem szybkości i doświadczenia użytkownika. Odpowiedni dla początkujących entuzjastów.

en: Mobile Cache
pl: Cache dla urządzeń mobilnych

en: Everything in Essentials, Plus
pl: Wszystko, co w Zasadniczych, Plus

en: A QUIC.cloud connection is not required to use this preset. Only basic caching features are enabled.
pl: Połączenie QUIC.cloud nie jest wymagane do korzystania z tego ustawienia wstępnego. Włączone są tylko podstawowe funkcje buforowania.

en: This no-risk preset is appropriate for all websites. Good for new users, simple websites, or cache-oriented development.
pl: Jest to bezpieczny preset, odpowiedni dla wszystkich stron internetowych. Dobry dla nowicjuszy, prostych stron internetowych lub rozwoju ukierunkowanym na pamięć podręczną.

en: Higher TTL
pl: Wyższy TTL (Czas życia pakietu)

en: Default Cache
pl: Domyślna pamięć podręczna

en: Essentials
pl: Zasadnicze

en: LiteSpeed Cache Configuration Presets
pl: Ustawienia wstępne konfiguracji LiteSpeed Cache

en: Standard Presets
pl: Standardowe ustawienia wstępne

en: Listed CSS files will be excluded from UCSS and saved to inline.
pl: Wymienione pliki CSS zostaną wyłączone z UCSS i zapisane w treści.

en: UCSS Selector Allowlist
pl: Lista dozwolonych selektorów UCSS

en: Presets
pl: Ustawienia wstępne

en: Partner Benefits Provided by
pl: Korzyści dla partnerów zapewniane przez

en: LiteSpeed Logs
pl: Logi LiteSpeed

en: Crawler Log
pl: Dziennik indeksowania

en: Purge Log
pl: Dziennik oczyszczania

en: Prevent writing log entries that include listed strings.
pl: Zapobiegaj zapisywaniu wpisów do dziennika, które zawierają wymienione ciągi znaków.

en: View Site Before Cache
pl: Wyświetl stronę przed zastosowaniem cache

en: View Site Before Optimization
pl: Zobacz stronę przed optymalizacją

en: Debug Helpers
pl: Narzędzia pomocnicze do debugowania

en: Enable Viewport Images auto generation cron.
pl: Włącz automatyczne generowanie obrazów typu Viewport przez crona.

en: This enables the page's initial screenful of imagery to be fully displayed without delay.
pl: Dzięki temu początkowy ekran strony może zostać wyświetlony w całości bez żadnych opóźnień.

en: The Viewport Images service detects which images appear above the fold, and excludes them from lazy load.
pl: Usługa Viewport Images wykrywa, które obrazki pojawiają się nad linią zagięcia i wyklucza je z leniwego wczytywania.

en: When you use Lazy Load, it will delay the loading of all images on a page.
pl: Użycie funkcji leniwego wczytywania spowoduje opóźnienie wczytywania wszystkich obrazków na stronie.

en: Use %1$s to bypass remote image dimension check when %2$s is ON.
pl: Użyj %1$s, aby pominąć zdalne sprawdzanie wymiarów obrazka, gdy %2$s jest WŁĄCZONE.

en: %s must be turned ON for this setting to work.
pl: Aby to ustawienie działało, %s musi być WŁĄCZONY.

en: Viewport Image
pl: Obrazek rzutni

en: API: Filter %s available to disable blocklist.
pl: API: Filtr %s jest dostępny w celu wyłączenia listy blokowanych.

en: API: PHP Constant %s available to disable blocklist.
pl: API: stała PHP %s dostępna do wyłączenia listy blokowanych.

en: Please consider disabling the following detected plugins, as they may conflict with LiteSpeed Cache:
pl: Prosimy o wyłączenie następujących wykrytych wtyczek, gdyż mogą one kolidować z LiteSpeed ​​Cache:

en: Mobile
pl: Mobilny

en: Disable VPI
pl: Wyłącz VPI

en: Disable Image Lazyload
pl: Wyłącz leniwe wczytywanie obrazka

en: Disable Cache
pl: Wyłącz pamięć podręczną

en: Debug String Excludes
pl: Wyklucza ciąg debugowania

en: Viewport Images Cron
pl: Obrazek rzutni Cron

en: Viewport Images
pl: Obrazki rzutni

en: Alias is in use by another QUIC.cloud account.
pl: Alias ​​jest używany przez inne konto QUIC.cloud.

en: Unable to automatically add %1$s as a Domain Alias for main %2$s domain.
pl: Nie można automatycznie dodać %1$s jako aliasu domeny dla głównej domeny %2$s.

en: Unable to automatically add %1$s as a Domain Alias for main %2$s domain, due to potential CDN conflict.
pl: Nie można automatycznie dodać %1$s jako aliasu domeny dla głównej domeny %2$s z powodu potencjalnego konfliktu CDN.

en: You cannot remove this DNS zone, because it is still in use. Please update the domain's nameservers, then try to delete this zone again, otherwise your site will become inaccessible.
pl: Nie możesz usunąć tej strefy DNS, ponieważ jest ona nadal używana. Zaktualizuj serwery nazw domeny, a następnie spróbuj ponownie usunąć tę strefę, w przeciwnym razie Twoja witryna stanie się niedostępna.

en: The site is not a valid alias on QUIC.cloud.
pl: Ta witryna nie jest prawidłowym aliasem w domenie QUIC.cloud.

en: Please thoroughly test each JS file you add to ensure it functions as expected.
pl: Dokładnie przetestuj każdy dodawany plik JS, aby mieć pewność, że działa zgodnie z oczekiwaniami.

en: Please thoroughly test all items in %s to ensure they function as expected.
pl: Dokładnie przetestuj wszystkie elementy w %s, aby upewnić się, że działają zgodnie z oczekiwaniami.

en: Use %1$s to bypass UCSS for the pages which page type is %2$s.
pl: Użyj %1$s, aby ominąć UCSS dla stron, których rodzajem strony jest %2$s.

en: Use %1$s to generate one single UCSS for the pages which page type is %2$s while other page types still per URL.
pl: Użyj %1$s, aby wygenerować pojedynczy UCSS dla stron, których rodzajem strony jest %2$s, podczas gdy inne rodzaje stron nadal są przypisane do adresu URL.

en: Filter %s available for UCSS per page type generation.
pl: Filtr %s dostępny dla generowania UCSS według rodzaju strony.

en: Guest Mode failed to test.
pl: Nie udało się przetestować trybu gościa.

en: Guest Mode passed testing.
pl: Tryb gościa przeszedł testy.

en: Testing
pl: Testowanie

en: Guest Mode testing result
pl: Wynik testu trybu gościa

en: Not blocklisted
pl: Nie umieszczono na czarnej liście

en: Learn more about when this is needed
pl: Dowiedz się więcej o tym, kiedy jest to potrzebne

en: Cleaned all localized resource entries.
pl: Wyczyszczono wszystkie zlokalizowane wpisy zasobów.

en: View .htaccess
pl: Zobacz .htaccess

en: You can use this code %1$s in %2$s to specify the htaccess file path.
pl: Możesz użyć tego kodu %1$s w %2$s aby określić ścieżkę do pliku htaccess.

en: PHP Constant %s is supported.
pl: Obsługiwana jest stała PHP %s.

en: Default path is
pl: Domyślna ścieżka to

en: .htaccess Path
pl: Ścieżka .htaccess

en: Please read all warnings before enabling this option.
pl: Proszę przeczytać wszystkie ostrzeżenia przed włączeniem tej opcji.

en: This will delete all generated unique CSS files
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich wygenerowanych unikalnych plików CSS

en: In order to avoid an upgrade error, you must be using %1$s or later before you can upgrade to %2$s versions.
pl: Aby uniknąć błędu ulepszenia, musisz używać wersji %1$s lub nowszej, zanim będziesz mógł wykonać ulepszenie do wersji %2$s.

en: Use latest GitHub Dev/Master commit
pl: Użyj najnowszego zatwierdzenia GitHub Dev/Master

en: Press the %s button to use the most recent GitHub commit. Master is for release candidate & Dev is for experimental testing.
pl: Naciśnij przycisk %s, aby użyć najnowszego zatwierdzenia GitHub. Master jest dla kandydata do wydania, a Dev jest dla testowania eksperymentalnego.

en: Downgrade not recommended. May cause fatal error due to refactored code.
pl: Obniżenie nie jest zalecane. Może powodować błąd krytyczny z powodu refaktoryzowanego kodu.

en: Only optimize pages for guest (not logged in) visitors. If turned this OFF, CSS/JS/CCSS files will be doubled by each user group.
pl: Optymalizuj strony tylko dla gości (niezalogowanych). Jeśli WYŁĄCZYSZ tę opcję, pliki CSS/JS/CCSS zostaną podwojone przez każdą grupę użytkowników.

en: Listed JS files or inline JS code will not be optimized by %s.
pl: Wymienione pliki JS lub wbudowany kod JS nie zostaną zoptymalizowane przez %s.

en: Listed URI will not generate UCSS.
pl: Wymieniony URI nie wygeneruje UCSS.

en: The selector must exist in the CSS. Parent classes in the HTML will not work.
pl: Selektor musi istnieć w CSS. Klasy nadrzędne w HTML nie będą działać.

en: Wildcard %s supported.
pl: Obsługiwany jest symbol wieloznaczny %s.

en: Useful for above-the-fold images causing CLS (a Core Web Vitals metric).
pl: Przydatne w przypadku obrazków umieszczanych w górnej części strony, które powodują CLS (metryka podstawowych wskaźników internetowych).

en: Set an explicit width and height on image elements to reduce layout shifts and improve CLS (a Core Web Vitals metric).
pl: Ustaw konkretną szerokość i wysokość elementów obrazka, aby ograniczyć przesunięcia układu i usprawnić CLS (metryka podstawowych wskaźników internetowych).

en: Changes to this setting do not apply to already-generated LQIPs. To regenerate existing LQIPs, please %s first from the admin bar menu.
pl: Zmiany tego ustawienia nie dotyczą już wygenerowanych LQIP. Aby ponownie wygenerować istniejące LQIP, najpierw %s z menu paska administratora.

en: Deferring until page is parsed or delaying till interaction can help reduce resource contention and improve performance causing a lower FID (Core Web Vitals metric).
pl: Odroczenie do momentu przeanalizowania strony lub opóźnienie do momentu interakcji może pomóc w zmniejszeniu rywalizacji o zasoby i poprawić wydajność, co skutkuje niższym FID (metryka podstawowych wskaźników internetowych).

en: Delayed
pl: Opóźniony

en: JS error can be found from the developer console of browser by right clicking and choosing Inspect.
pl: Błąd JS można znaleźć w konsoli programisty przeglądarki, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając polecenie Sprawdź.

en: This option may result in a JS error or layout issue on frontend pages with certain themes/plugins.
pl: Opcja ta może spowodować błąd JS lub problemy z układem na stronach front-endowych z niektórymi motywami/wtyczkami.

en: This will also add a preconnect to Google Fonts to establish a connection earlier.
pl: Spowoduje to również dodanie wstępnego połączenia z krojami pisma Google, co umożliwi wcześniejsze nawiązanie połączenia.

en: Delay rendering off-screen HTML elements by its selector.
pl: Opóźnij renderowanie elementów HTML poza ekranem za pomocą ich selektora.

en: Disable this option to generate CCSS per Post Type instead of per page. This can save significant CCSS quota, however it may result in incorrect CSS styling if your site uses a page builder.
pl: Wyłącz tę opcję, aby generować CCSS na typ wpisu zamiast na stronę. Może to zaoszczędzić znaczną ilość CCSS, jednak może to skutkować niepoprawnym stylem CSS, jeśli Twoja witryna używa kreatora stron.

en: This option is bypassed due to %s option.
pl: Ta opcja jest pomijana ze względu na opcję %s.

en: Elements with attribute %s in HTML code will be excluded.
pl: Elementy z atrybutem %s w kodzie HTML zostaną wykluczone.

en: Use QUIC.cloud online service to generate critical CSS and load remaining CSS asynchronously.
pl: Użyj usługi online QUIC.cloud do generowania kluczowych arkuszy CSS i asynchronicznego wczytywania pozostałych arkuszy CSS.

en: This option will automatically bypass %s option.
pl: Ta opcja automatycznie ominie opcję %s.

en: Inline UCSS to reduce the extra CSS file loading. This option will not be automatically turned on for %1$s pages. To use it on %1$s pages, please set it to ON.
pl: Wbudowany UCSS w celu zmniejszenia dodatkowego wczytywania pliku CSS. Ta opcja nie będzie automatycznie włączana dla stron %1$s. Aby użyć jej na stronach %1$s, ustaw ją na WŁĄCZ.

en: Run %s Queue Manually
pl: Uruchom kolejkę %s ręcznie

en: This option is bypassed because %1$s option is %2$s.
pl: Ta opcja jest pomijana, ponieważ opcja %1$s jest równa %2$s.

en: Automatic generation of unique CSS is in the background via a cron-based queue.
pl: Automatyczne generowanie unikatowego kodu CSS odbywa się w tle za pośrednictwem kolejki opartej na cron.

en: This will drop the unused CSS on each page from the combined file.
pl: Spowoduje to usunięcie nieużywanych arkuszy CSS z każdej strony połączonego pliku.

en: HTML Settings
pl: Ustawienia HTML

en: LiteSpeed cache plugin upgraded. Please refresh the page to complete the configuration data upgrade.
pl: Wtyczka pamięci podręcznej LiteSpeed ​​została ulepszona. Odśwież stronę, aby zakończyć aktualizację danych konfiguracyjnych.

en: Your %1$s quota on %2$s will still be in use.
pl: Twój limit %1$s na %2$s będzie nadal wykorzystywany.

en: This option can help to correct the cache vary for certain advanced mobile or tablet visitors.
pl: Opcja ta może pomóc skorygować różnice w pamięci podręcznej dla niektórych zaawansowanych użytkowników urządzeń mobilnych i tabletów.

en: Guest Mode provides an always cacheable landing page for an automated guest's first time visit, and then attempts to update cache varies via AJAX.
pl: Tryb gościa zapewnia zawsze buforowaną stronę docelową dla zautomatyzowanego gościa podczas pierwszej wizyty, a następnie próby aktualizacji pamięci podręcznej różnią się za pośrednictwem AJAX.

en: Please make sure this IP is the correct one for visiting your site.
pl: Upewnij się, że ten adres IP jest właściwy do odwiedzenia Twojej witryny.

en: the auto-detected IP may not be accurate if you have an additional outgoing IP set, or you have multiple IPs configured on your server.
pl: automatycznie wykryty adres IP może nie być dokładny, jeśli posiadasz dodatkowy zestaw adresów IP wychodzących lub jeśli na serwerze skonfigurowano wiele adresów IP.

en: You need to turn %s on and finish all WebP generation to get maximum result.
pl: Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy włączyć %s i zakończyć generowanie plików WebP.

en: You need to turn %s on to get maximum result.
pl: Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy włączyć %s.

en: This option enables maximum optimization for Guest Mode visitors.
pl: Opcja ta pozwala na maksymalną optymalizację dla użytkowników korzystających z trybu gościa.

en: More
pl: Więcej

en: Remaining Daily Quota
pl: Pozostały dzienny limit

en: Successfully Crawled
pl: Pomyślnie zindeksowano

en: Already Cached
pl: Już w pamięci podręcznej

en: The crawler will use your XML sitemap or sitemap index. Enter the full URL to your sitemap here.
pl: Robot indeksujący użyje Twojej mapy witryny XML lub indeksu mapy witryny. Wpisz tutaj pełny adres URL swojej mapy witryny.

en: Optional when API token used.
pl: Opcjonalnie, gdy używany jest token API.

en: Recommended to generate the token from Cloudflare API token template "WordPress".
pl: Zalecane jest wygenerowanie tokenu przy użyciu szablonu tokenu API Cloudflare „WordPress”.

en: Global API Key / API Token
pl: Globalny klucz API / token API

en: NOTE: QUIC.cloud CDN and Cloudflare do not use CDN Mapping. If you are only using QUIC.cloud or Cloudflare, leave this setting %s.
pl: UWAGA: QUIC.cloud CDN i Cloudflare nie korzystają z mapowania CDN. Jeśli korzystasz tylko z QUIC.cloud lub Cloudflare, pozostaw to ustawienie %s.

en: Turn this setting %s if you are using a traditional Content Delivery Network (CDN) or a subdomain for static content with QUIC.cloud CDN.
pl: Włącz to ustawienie %s, jeśli używasz tradycyjnej sieci dostarczania treści (CDN) lub subdomeny dla treści statycznych z QUIC.cloud CDN.

en: Use external object cache functionality.
pl: Użyj funkcjonalności zewnętrznej pamięci podręcznej obiektów.

en: Serve a separate cache copy for mobile visitors.
pl: Udostępniaj oddzielną kopię pamięci podręcznej użytkownikom urządzeń mobilnych.

en: By default, the My Account, Checkout, and Cart pages are automatically excluded from caching. Misconfiguration of page associations in WooCommerce settings may cause some pages to be erroneously excluded.
pl: Domyślnie strony Moje konto, Kasa i Koszyk są automatycznie wykluczane z buforowania. Błędna konfiguracja powiązań stron w ustawieniach WooCommerce może spowodować błędne wykluczenie niektórych stron.

en: Cleaned all Unique CSS files.
pl: Wyczyszczono wszystkie unikatowe pliki CSS.

en: Add Missing Sizes
pl: Dodaj brakujące rozmiary

en: Optimize for Guests Only
pl: Optymalizuj tylko dla gości

en: Guest Mode JS Excludes
pl: Tryb gościa wyklucza JS

en: CCSS Per URL
pl: CCSS według adresu URL

en: HTML Lazy Load Selectors
pl: Selektory leniwego wczytywania HTML

en: UCSS URI Excludes
pl: Wyklucza URI UCSS

en: UCSS Inline
pl: Wbudowany UCSS

en: Guest Optimization
pl: Optymalizacja gości

en: Guest Mode
pl: Tryb gościa

en: Online node needs to be redetected.
pl: Należy ponownie wykryć węzeł online.

en: The current server is under heavy load.
pl: Obecny serwer jest mocno obciążony.

note: translators: %s: QUIC.cloud privacy policy URL
en: Please see %s for more details.
pl: Zobacz %s, aby dowiedzieć się więcej.

en: This setting will regenerate crawler list and clear the disabled list!
pl: To ustawienie spowoduje ponowne wygenerowanie listy robotów indeksujących i wyczyszczenie listy wyłączonych!

note: translators: 1: number, 2: text
en: %1$s %2$s files left in queue
pl: Pozostało %1$s %2$s plików w kolejce

en: Crawler disabled list is cleared! All crawlers are set to active!
pl: Lista wyłączonych robotów indeksujących jest wyczyszczona! Wszystkie roboty indeksujące są ustawione na aktywne!

en: Redetected node
pl: Ponownie wykryto węzeł

en: No available Cloud Node after checked server load.
pl: Brak dostępnego węzła w chmurze po sprawdzeniu obciążenia serwera.

en: Localization Files
pl: Pliki lokalizacyjne

en: Purged!
pl: Wyczyszczono!

en: Resources listed here will be copied and replaced with local URLs.
pl: Zasoby wymienione tutaj zostaną skopiowane i zastąpione lokalnymi adresami URL.

en: Use latest GitHub Master commit
pl: Użyj najnowszego zatwierdzenia GitHub Master

en: Use latest GitHub Dev commit
pl: Użyj najnowszego zatwierdzenia GitHub Dev

en: No valid sitemap parsed for crawler.
pl: Nie przetworzono żadnej prawidłowej mapy witryny dla robota indeksującego.

en: CSS Combine External and Inline
pl: CSS łączy zewnętrzne i wbudowane

en: Include external CSS and inline CSS in combined file when %1$s is also enabled. This option helps maintain the priorities of CSS, which should minimize potential errors caused by CSS Combine.
pl: Dołącz zewnętrzny CSS i wbudowany CSS do połączonego pliku, gdy %1$s jest również włączony. Ta opcja pomaga zachować priorytety CSS, co powinno zminimalizować potencjalne błędy spowodowane przez Łączenie CSS.

en: Minify CSS files and inline CSS code.
pl: Zminimalizuj pliki CSS i wbudowany kod CSS.

en: Predefined list will also be combined w/ the above settings
pl: Predefiniowana lista zostanie również połączona z powyższymi ustawieniami

en: Localization
pl: Lokalizacja

en: Include external JS and inline JS in combined file when %1$s is also enabled. This option helps maintain the priorities of JS execution, which should minimize potential errors caused by JS Combine.
pl: Dołącz zewnętrzny JS i wbudowany JS do połączonego pliku, gdy %1$s jest również włączony. Ta opcja pomaga zachować priorytety wykonywania JS, co powinno zminimalizować potencjalne błędy spowodowane przez Łączenie JS.

en: Combine all local JS files into a single file.
pl: Połącz wszystkie lokalne pliki JS w jeden plik.

en: Listed JS files or inline JS code will not be deferred or delayed.
pl: Wymienione pliki JS lub wbudowany kod JS nie zostaną odroczone ani opóźnione.

en: JS Combine External and Inline
pl: JS łączy zewnętrzne i wbudowane

en: Dismiss
pl: Odrzuć

en: The latest data file is
pl: Najnowszy plik danych to

en: The list will be merged with the predefined nonces in your local data file.
pl: Lista zostanie scalona ze zdefiniowanymi wcześniej znacznikami w lokalnym pliku danych.

en: Combine CSS files and inline CSS code.
pl: Połącz pliki CSS i wbudowany kod CSS.

en: Minify JS files and inline JS codes.
pl: Zminimalizuj pliki JS i wbudowany kod JS.

en: Listed JS files or inline JS code will not be minified or combined.
pl: Wymienione pliki JS lub wbudowany kod JS nie zostaną zminimalizowane ani połączone.

en: Listed CSS files or inline CSS code will not be minified or combined.
pl: Wymienione pliki CSS lub wbudowany kod CSS nie zostaną zminimalizowane ani połączone.

en: This value is overwritten by the Network setting.
pl: Wartość ta zostanie nadpisana przez ustawienie sieciowe.

en: LQIP Excludes
pl: LQIP wyklucza

en: These images will not generate LQIP.
pl: Obrazy te nie wygenerują LQIP.

en: Are you sure you want to reset all settings back to the default settings?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić wszystkie ustawienia do wartości domyślnych?

en: This option will remove all %s tags from HTML.
pl: Ta opcja usunie wszystkie znaczniki %s z kodu HTML.

en: Are you sure you want to clear all cloud nodes?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić wszystkie węzły chmury?

en: Remove Noscript Tags
pl: Usuń znaczniki Noscript

en: The site is not registered on QUIC.cloud.
pl: Witryna nie jest zarejestrowana na QUIC.cloud.

en: Click here to set.
pl: Kliknij tutaj, aby ustawić.

en: Localize Resources
pl: Zlokalizuj zasoby

en: Setting Up Custom Headers
pl: Konfigurowanie własnych nagłówków

en: This will delete all localized resources
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich zlokalizowanych zasobów

en: Localized Resources
pl: Zlokalizowane zasoby

en: Comments are supported. Start a line with a %s to turn it into a comment line.
pl: Komentarze są obsługiwane. Rozpocznij wiersz od %s, aby przekształcić go w wiersz komentarza.

en: HTTPS sources only.
pl: Tylko źródła HTTPS.

en: Localize external resources.
pl: Zlokalizuj zasoby zewnętrzne.

en: Localization Settings
pl: Ustawienia lokalizacji

en: Use QUIC.cloud online service to generate unique CSS.
pl: Użyj usługi online QUIC.cloud do generowania unikatowego CSS.

en: Generate UCSS
pl: Wygeneruj UCSS

en: Unique CSS
pl: Unikatowy CSS

en: Purge the cache entries created by this plugin except for Critical CSS & Unique CSS & LQIP caches
pl: Wyczyść wpisy pamięci podręcznej utworzone przez tę wtyczkę, z wyjątkiem pamięci podręcznej Critical CSS, Unique CSS i LQIP

en: LiteSpeed Report
pl: Raport LiteSpeed

en: Image Thumbnail Group Sizes
pl: Rozmiary grup miniaturek obrazków

note: translators: %s: LiteSpeed Web Server version
en: Ignore certain query strings when caching. (LSWS %s required)
pl: Ignoruj pewne ciągi zapytań podczas buforowania. (wymaga LSWS %s)

en: For URLs with wildcards, there may be a delay in initiating scheduled purge.
pl: W przypadku adresów URL zawierających symbole wieloznaczne może wystąpić opóźnienie w inicjowaniu zaplanowanego czyszczenia.

en: By design, this option may serve stale content. Do not enable this option, if that is not OK with you.
pl: Z założenia ta opcja może wyświetlać nieaktualną treść. Nie włączaj tej opcji, jeśli Ci to nie odpowiada.

en: Serve Stale
pl: Podawać przestarzałe

en: This value is overwritten by the primary site setting.
pl: Wartość ta zostanie nadpisana przez ustawienie witryny głównej.

en: One or more pulled images does not match with the notified image md5
pl: Jeden lub więcej pobranych obrazków nie pasuje do zgłoszonego obrazka md5

en: Some optimized image file(s) has expired and was cleared.
pl: Niektóre zoptymalizowane pliki obrazków utraciły ważność i zostały usunięte.

en: You have too many requested images, please try again in a few minutes.
pl: Masz za dużo żądanych obrazków. Spróbuj ponownie za kilka minut.

en: Pulled WebP image md5 does not match the notified WebP image md5.
pl: Pobrany obrazek WebP md5 nie pasuje do zgłoszonego obrazka WebP md5.

en: Pulled AVIF image md5 does not match the notified AVIF image md5.
pl: Pobrany obrazek AVIF md5 nie pasuje do zgłoszonego obrazka AVIF md5.

en: Read LiteSpeed Documentation
pl: Przeczytaj dokumentację LiteSpeed

en: There is proceeding queue not pulled yet. Queue info: %s.
pl: Kolejka nie jest jeszcze pobrana. Informacje o kolejce: %s.

en: Specify how long, in seconds, Gravatar files are cached.
pl: Określ, jak długo, w sekundach, pliki Gravatar są przechowywane w pamięci podręcznej.

en: Cleared %1$s invalid images.
pl: Usunięto %1$s nieprawidłowych obrazków.

en: LiteSpeed Cache General Settings
pl: Ustawienia ogólne pamięci podręcznej LiteSpeed

en: This will delete all cached Gravatar files
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich zbuforowanych plików gravatar

en: Prevent any debug log of listed pages.
pl: Zapobiega powstawaniu logów w dzienniku debugowania wymienionych stron.

en: Only log listed pages.
pl: Loguj tylko wybrane strony.

en: Specify the maximum size of the log file.
pl: Określ maksymalny rozmiar pliku dziennika.

en: To prevent filling up the disk, this setting should be OFF when everything is working.
pl: Aby nie dopuścić do zapełnienia dysku, ustawienie to powinno być wyłączone, gdy wszystko działa.

en: Press the %s button to stop beta testing and go back to the current release from the WordPress Plugin Directory.
pl: Naciśnij przycisk %s, aby przerwać beta testy i wrócić do aktualnej wersji z WordPress Plugin Directory.

en: Use latest WordPress release version
pl: Użyj najnowszej wersji z WordPress.org

en: OR
pl: LUB

en: Use this section to switch plugin versions. To beta test a GitHub commit, enter the commit URL in the field below.
pl: Ta sekcja służy do przełączania wersji wtyczki. Aby przetestować beta GitHub commit, wpisz adres URL commit w polu poniżej.

en: Reset Settings
pl: Resetuj ustawienia

en: LiteSpeed Cache Toolbox
pl: Narzędzia LiteSpeed Cache

en: Beta Test
pl: Beta testy

en: Log View
pl: Przegląd logów

en: Debug Settings
pl: Ustawienia debugowania

en: Turn ON to control heartbeat in backend editor.
pl: Włącz, aby kontrolować Heartbeat w edytorze zaplecza.

en: Turn ON to control heartbeat on backend.
pl: Włącz, aby kontrolować Heartbeat w zapleczu.

en: Set to %1$s to forbid heartbeat on %2$s.
pl: Ustaw na %1$s, aby zabronić Heartbeat na %2$s.

en: WordPress valid interval is %s seconds.
pl: Interwał ważności WordPressa wynosi %s sekund.

en: Specify the %s heartbeat interval in seconds.
pl: Określić interwał heartbeat w %s sekundach.

en: Turn ON to control heartbeat on frontend.
pl: Włącz, aby kontrolować Heartbeat we front-endzie.

en: Disable WordPress interval heartbeat to reduce server load.
pl: Wyłącz interwał heartbeat WordPressa w celu zmniejszenia obciążenia serwera.

en: Heartbeat Control
pl: Kontrola Heartbeat

en: provide more information here to assist the LiteSpeed team with debugging.
pl: podaj więcej informacji tutaj, aby pomóc zespołowi LiteSpeed w debugowaniu.

en: Optional
pl: Opcjonalnie

en: Generate Link for Current User
pl: Generowanie linku dla aktualnego użytkownika

en: Passwordless Link
pl: Link bez hasła

en: System Information
pl: Informacje o systemie

en: Go to plugins list
pl: Przejdź to listy wtyczek

en: Install DoLogin Security
pl: Zainstaluj DoLogin Security

en: Check my public IP from
pl: Sprawdź moje publiczne IP z

en: Your server IP
pl: Twój adres IP serwera

en: Enter this site's IP address to allow cloud services directly call IP instead of domain name. This eliminates the overhead of DNS and CDN lookups.
pl: Wprowadź adres IP tej strony, aby umożliwić usługom chmurowym bezpośrednie wywołanie IP zamiast nazwy domeny. Eliminuje to koszty związane z wyszukiwaniem DNS i CDN.

en: This will enable crawler cron.
pl: Spowoduje to włączenie funkcji cron dla robota indeksującego.

en: Crawler General Settings
pl: Ustawienia ogólne robota indeksującego

en: Remove from Blocklist
pl: Usuń z czarnej listy

en: Empty blocklist
pl: Wyczyść czarną listę

en: Are you sure to delete all existing blocklist items?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie istniejące czarne listy?

en: Blocklisted due to not cacheable
pl: Umieszczony na czarnej liście, ponieważ nie można go buforować

en: Add to Blocklist
pl: Dodaj do czarnej listy

en: Operation
pl: Operacja

en: Sitemap Total
pl: Mapa witryny ogółem

en: Sitemap List
pl: Lista mapy witryny

en: Refresh Crawler Map
pl: Odśwież mapę robota indeksującego

en: Clean Crawler Map
pl: Wyczyść mapę robota indeksującego

en: Blocklist
pl: Czarna lista

en: Map
pl: Mapa

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Cache Miss
pl: Brak pamięci podręcznej

en: Cache Hit
pl: Trafienie pamięci podręcznej

en: Waiting to be Crawled
pl: Czekanie na indeksowanie

en: Blocklisted
pl: Zablokowano

en: Miss
pl: Brak

en: Hit
pl: Odsłony

en: Waiting
pl: Oczekuje

en: Running
pl: Uruchomiony

en: Use %1$s in %2$s to indicate this cookie has not been set.
pl: Użyj %1$s w %2$s, aby zaznaczyć, że ten plik cookie nie został ustawiony.

en: Add new cookie to simulate
pl: Dodaj nowy plik cookie do symulacji

en: Remove cookie simulation
pl: Usuń symulację cookie

note: translators: %s: Current mobile agents in htaccess
en: Htaccess rule is: %s
pl: Regułka htaccess jest: %s

note: translators: %s: LiteSpeed Cache menu label
en: More settings available under %s menu
pl: Więcej ustawień dostępnych jest poniżej menu %s

en: The amount of time, in seconds, that files will be stored in browser cache before expiring.
pl: Czas w sekundach, przez który pliki będą przechowywane w pamięci podręcznej przeglądarki przed wygaśnięciem.

en: OpenLiteSpeed users please check this
pl: Użytkownicy OpenLiteSpeed proszeni są o sprawdzenie tego

en: Browser Cache Settings
pl: Ustawienia pamięci podręcznej przeglądarki

en: Paths containing these strings will be forced to public cached regardless of no-cacheable settings.
pl: Ścieżki zawierające te ciągi zostaną zmuszone do umieszczenia w pamięci podręcznej niezależnie od ustawień bez-buforowania.

en: With QUIC.cloud CDN enabled, you may still be seeing cache headers from your local server.
pl: Po włączeniu QUIC.cloud CDN nadal możesz widzieć nagłówki pamięci podręcznej z lokalnego serwera.

en: An optional second parameter may be used to specify cache control. Use a space to separate
pl: Opcjonalny drugi parametr może być użyty do określenia kontroli pamięci podręcznej. Użyj spacji, aby oddzielić

en: The above nonces will be converted to ESI automatically.
pl: Powyższe kody jednorazowe zostaną automatycznie przekonwertowane na ESI.

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Object
pl: Obiekt

note: translators: %1$s: Object cache name, %2$s: Port number
en: Default port for %1$s is %2$s.
pl: Domyślnym portem dla %1$s jest %2$s.

en: Object Cache Settings
pl: Ustawienia pamięci podręcznej obiektu

en: Specify an HTTP status code and the number of seconds to cache that page, separated by a space.
pl: Podaj kod statusu HTTP i liczbę sekund, przez które strona ma być buforowana, rozdzielając je spacją.

en: Specify how long, in seconds, the front page is cached.
pl: Określ, jak długo (w sekundach) będzie buforowana strona główna.

en: If ON, the stale copy of a cached page will be shown to visitors until a new cache copy is available. Reduces the server load for following visits. If OFF, the page will be dynamically generated while visitors wait.
pl: Jeśli WŁĄCZONY, nieaktualna kopia strony z pamięci podręcznej będzie wyświetlana odwiedzającym, dopóki nie będzie dostępna nowa kopia z pamięci podręcznej. Zmniejsza obciążenie serwera podczas kolejnych wizyt. Jeśli WYŁĄCZONY, strona będzie generowana dynamicznie, podczas gdy odwiedzający będą czekać.

en: Swap
pl: Zamień

en: Set this to append %1$s to all %2$s rules before caching CSS to specify how fonts should be displayed while being downloaded.
pl: Ustaw, aby dodać %1$s do wszystkich reguł %2$s przed buforowaniem CSS, aby określić sposób wyświetlania krojów pisma podczas pobierania.

en: Avatar list in queue waiting for update
pl: Lista awatarów w kolejce oczekujących na aktualizację

en: Refresh Gravatar cache by cron.
pl: Odśwież pamięć podręczną Gravatar przez crona.

en: Accelerates the speed by caching Gravatar (Globally Recognized Avatars).
pl: Przyspiesza działanie poprzez buforowanie Gravatara (globalnie rozpoznawanych awatarów).

en: Store Gravatar locally.
pl: Przechowuj Gravatar lokalnie.

en: Failed to create Avatar table. Please follow <a %s>Table Creation guidance from LiteSpeed Wiki</a> to finish setup.
pl: Nie udało się utworzyć tabeli Awatar. Postępuj zgodnie z <a %s>wskazówkami dotyczącymi tworzenia tabeli z LiteSpeed ​​Wiki</a>, aby zakończyć konfigurację.

en: LQIP requests will not be sent for images where both width and height are smaller than these dimensions.
pl: Żądania LQIP nie będą wysyłane w przypadku obrazków, których szerokość i wysokość są mniejsze od podanych wymiarów.

en: pixels
pl: pikseli

en: Larger number will generate higher resolution quality placeholder, but will result in larger files which will increase page size and consume more points.
pl: Większa liczba wygeneruje symbol zastępczy o wyższej rozdzielczości, ale spowoduje to utworzenie większego pliku, co zwiększy rozmiar strony i zużyje więcej punktów.

en: Specify the quality when generating LQIP.
pl: Określ jakość podczas generowania LQIP.

en: Keep this off to use plain color placeholders.
pl: Wyłącz tę opcję, aby użyć symboli zastępczych w jednolitym kolorze.

en: Use QUIC.cloud LQIP (Low Quality Image Placeholder) generator service for responsive image previews while loading.
pl: Użyj usługi generatora QUIC.cloud LQIP (Obraz zastępczy niskiej jakości), aby uzyskać responsywne podglądy obrazków podczas wczytywania.

en: Specify the responsive placeholder SVG color.
pl: Określ responsywny kolor symbolu zastępczego SVG.

en: Variables %s will be replaced with the configured background color.
pl: Zmienne %s zostaną zastąpione skonfigurowanym kolorem tła.

en: Variables %s will be replaced with the corresponding image properties.
pl: Zmienne %s zostaną zastąpione odpowiednimi właściwościami obrazka.

en: It will be converted to a base64 SVG placeholder on-the-fly.
pl: Plik zostanie na bieżąco przekonwertowany na symbol zastępczy SVG w formacie base64.

en: Specify an SVG to be used as a placeholder when generating locally.
pl: Określ plik SVG, który będzie używany jako symbol zastępczy podczas generowania lokalnego.

en: Prevent any lazy load of listed pages.
pl: Zapobiegaj leniwemu wczytywaniu wymienionych stron.

en: Iframes having these parent class names will not be lazy loaded.
pl: Iframy posiadające te nazwy klas nadrzędnych nie będą leniwie wczytywane.

en: Iframes containing these class names will not be lazy loaded.
pl: Iframy zawierające te nazwy klas nie będą leniwie wczytywane.

en: Images having these parent class names will not be lazy loaded.
pl: Obrazki posiadające te nazwy klas nadrzędnych nie będą leniwie wczytywane.

en: LiteSpeed Cache Page Optimization
pl: Optymalizacja strony LiteSpeed Cache

en: Media Excludes
pl: Wykluczone media

en: CSS Settings
pl: Ustawienia CSS

en: %s is recommended.
pl: Zalecane jest %s.

en: Deferred
pl: Odroczony

en: Default
pl: Domyślne

en: This can improve the page loading speed.
pl: Może to poprawić szybkość wczytywania strony.

en: Automatically enable DNS prefetching for all URLs in the document, including images, CSS, JavaScript, and so forth.
pl: Automatycznie włącz wstępne pobieranie DNS dla wszystkich adresów URL w dokumencie, łącznie z obrazkami, arkuszami CSS, skryptami JavaScript itd.

en: New developer version %s is available now.
pl: Nowa wersja dla programistów %s jest już dostępna.

en: New Developer Version Available!
pl: Dostępna nowa wersja dla programistów!

en: Dismiss this notice
pl: Odrzuć to powiadomienie

en: Tweet this
pl: Tweetnij to

en: Tweet preview
pl: Podgląd tweeta

en: Learn more
pl: Dowiedz się więcej

en: You just unlocked a promotion from QUIC.cloud!
pl: Właśnie odblokowałeś promocję od QUIC.cloud!

en: The image compression quality setting of WordPress out of 100.
pl: Ustawienie jakości kompresji obrazka w WordPressie na 100.

en: Image Optimization Settings
pl: Ustawienia optymalizacji obrazków

en: Are you sure to destroy all optimized images?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie zoptymalizowane obrazki?

en: Use Optimized Files
pl: Użyj zoptymalizowanych plików

en: Switch back to using optimized images on your site
pl: Wróć do używania zoptymalizowanych obrazków w swojej witrynie

en: Use Original Files
pl: Użyj oryginalnych plików

en: Use original images (unoptimized) on your site
pl: Używaj oryginalnych obrazków (niezoptymalizowanych) na swojej witrynie

en: You can quickly switch between using original (unoptimized versions) and optimized image files. It will affect all images on your website, both regular and webp versions if available.
pl: Możesz szybko przełączać się między używaniem oryginalnych (niezoptymalizowanych wersji) i zoptymalizowanych plików graficznych. Będzie to miało wpływ na wszystkie obrazki na Twojej witrynie internetowej, zarówno zwykłe, jak i webp, jeśli są dostępne.

en: Optimization Tools
pl: Narzędzia optymalizacyjne

en: Rescan New Thumbnails
pl: Ponowne skanowanie nowych miniaturek

en: Congratulations, all gathered!
pl: Gratulacje, wszystkim zebranym!

en: What is an image group?
pl: Co to jest grupa obrazków?

en: Delete all backups of the original images
pl: Usuń wszystkie kopie zapasowe oryginalnych obrazków

en: Calculate Backups Disk Space
pl: Oblicz przestrzeń dyskową kopii zapasowych

en: Optimization Status
pl: Status optymalizacji

en: Current limit is
pl: Aktualny limit to

en: To make sure our server can communicate with your server without any issues and everything works fine, for the few first requests the number of image groups allowed in a single request is limited.
pl: Aby mieć pewność, że nasz serwer będzie mógł komunikować się z Twoim serwerem bez żadnych problemów i wszystko będzie działać prawidłowo, w przypadku kilku pierwszych żądań liczba grup obrazków dozwolonych w pojedynczym żądaniu jest ograniczona.

en: You can request a maximum of %s images at once.
pl: Możesz zamówić maksymalnie %s obrazków na raz.

en: Optimize images with our QUIC.cloud server
pl: Zoptymalizuj obrazki za pomocą naszego serwera QUIC.cloud

en: Revisions newer than this many days will be kept when cleaning revisions.
pl: Wersje nowsze niż ta liczba dni zostaną zachowane podczas czyszczenia wersji.

en: Day(s)
pl: Dzień/dni

en: Specify the number of most recent revisions to keep when cleaning revisions.
pl: Określ liczbę ostatnich wersji, które mają zostać zachowane podczas czyszczenia wersji.

en: LiteSpeed Cache Database Optimization
pl: Optymalizacja bazy danych LiteSpeed Cache

en: DB Optimization Settings
pl: Ustawienia optymalizacji bazy danych

en: Option Name
pl: Nazwa opcji

en: Database Summary
pl: Podsumowanie bazy danych

en: We are good. No table uses MyISAM engine.
pl: Jesteśmy dobrzy. Żadna tabela nie używa silnika MyISAM.

en: Convert to InnoDB
pl: Konwertuj do InnoDB

en: Tool
pl: Narzędzie

en: Engine
pl: Silnik

en: Table
pl: Tabela

en: Database Table Engine Converter
pl: Konwerter silnika tabel bazy danych

en: Clean revisions older than %1$s day(s), excluding %2$s latest revisions
pl: Wyczyść wersje starsze niż %1$s dni, z wyłączeniem %2$s najnowszych wersji

en: Currently active crawler
pl: Aktualnie aktywny robot indeksujący

en: Crawler(s)
pl: Robot(y) indeksujący(e)

en: Crawler Status
pl: Status robota indeksującego

en: Force cron
pl: Wymuś cron

en: Requests in queue
pl: Żądania w kolejce

en: Time to execute previous request: %s
pl: Czas wykonania poprzedniego żądania: %s

en: Private Cache
pl: Prywatna pamięć podręczna

en: Public Cache
pl: Publiczna pamięć podręczna

en: Cache Status
pl: Status pamięci podręcznej

en: Last Pull
pl: Ostatnie pociągnięcie

en: Image Optimization Summary
pl: Podsumowanie optymalizacji obrazka

en: Refresh page score
pl: Odśwież wynik strony

en: Are you sure you want to redetect the closest cloud server for this service?
pl: Czy na pewno chcesz ponownie wykryć najbliższy serwer chmury dla tej usługi?

en: Current closest Cloud server is %s. Click to redetect.
pl: Najbliższy serwer w chmurze to %s. Kliknij, aby ponownie go wykryć.

en: Refresh page load time
pl: Odśwież czas wczytywania strony

en: Go to QUIC.cloud dashboard
pl: Przejdź do kokpitu QUIC.cloud

en: Low Quality Image Placeholder
pl: Miejsce na obrazek o niskiej jakości

en: Sync data from Cloud
pl: Synchronizuj dane z chmury

en: QUIC.cloud Service Usage Statistics
pl: Statystyki wykorzystania usługi QUIC.cloud

en: Total images optimized in this month
pl: Łącznie zoptymalizowane obrazki w tym miesiącu

en: Total Usage
pl: Całkowite użycie

en: Pay as You Go Usage Statistics
pl: Statystyki użytkowania usługi Płać za użytkowanie

en: PAYG Balance
pl: Saldo PAYG

en: Pay as You Go
pl: Płać za użytkowanie

en: Usage
pl: Użycie

en: Fast Queue Usage
pl: Szybkie wykorzystanie kolejki

en: CDN Bandwidth
pl: Szerokość pasma CDN

en: LiteSpeed Cache Dashboard
pl: Kokpit LiteSpeed ​​Cache

en: Network Dashboard
pl: Kokpit sieci

en: No cloud services currently in use
pl: Obecnie nie są używane żadne usługi w chmurze

en: Click to clear all nodes for further redetection.
pl: Kliknij, aby wyczyścić wszystkie węzły w celu ich ponownego wykrycia.

en: Current Cloud Nodes in Service
pl: Aktualne węzły chmury w użyciu

en: Link to QUIC.cloud
pl: Odnośnik do QUIC.cloud

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Specify which HTML element attributes will be replaced with CDN Mapping.
pl: Określ, które atrybuty elementów HTML zostaną zastąpione mapowaniem CDN.

en: Add new CDN URL
pl: Dodaj nowy adres URL CDNa

en: Remove CDN URL
pl: Usuń adres URL CDNa

en: To enable the following functionality, turn ON Cloudflare API in CDN Settings.
pl: Aby włączyć następującą funkcjonalność, należy włączyć Cloudflare API w ustawieniach CDN.

en: WooCommerce Settings
pl: Ustawienia WooCommerce

en: LQIP Cache
pl: Pamięć podręczna LQIP

en: Options saved.
pl: Opcje zapisane.

en: Removed backups successfully.
pl: Kopie zapasowe zostały pomyślnie usunięte.

en: Calculated backups successfully.
pl: Pomyślnie obliczono kopie zapasowe.

en: Rescanned %d images successfully.
pl: Pomyślnie przeskanowano %d obrazków.

en: Rescanned successfully.
pl: Ponowne skanowanie przebiegło pomyślnie.

en: Destroy all optimization data successfully.
pl: Pomyślnie zniszczono wszystkie dane optymalizacyjne.

en: Cleaned up unfinished data successfully.
pl: Pomyślnie wyczyszczono niedokończone dane.

en: Pull Cron is running
pl: Pull Cron jest uruchomiony

en: No valid image found by Cloud server in the current request.
pl: Serwer w chmurze nie znalazł prawidłowego obrazka w bieżącym żądaniu.

en: No valid image found in the current request.
pl: Nie znaleziono prawidłowego obrazka w bieżącym żądaniu.

en: Pushed %1$s to Cloud server, accepted %2$s.
pl: Wysłano %1$s na serwer w chmurze, zaakceptowano %2$s.

en: Revisions Max Age
pl: Maksymalny wiek wersji

en: Revisions Max Number
pl: Maksymalna ilość rewizji

en: Debug URI Excludes
pl: Wykluczenia debugowania URI

en: Debug URI Includes
pl: Debugowanie URI zawiera

en: HTML Attribute To Replace
pl: Atrybut HTML do zastąpienia

en: Use CDN Mapping
pl: Użyj mapowania CDN

en: Editor Heartbeat TTL
pl: Edytor Heartbeat TTL

en: Editor Heartbeat
pl: Edytor Heartbeat

en: Backend Heartbeat TTL
pl: Zaplecze Heartbeat TTL

en: Backend Heartbeat Control
pl: Kontrola zaplecza Heartbeat

en: Frontend Heartbeat TTL
pl: Front-end Heartbeat TTL

en: Frontend Heartbeat Control
pl: Kontrola front-endu Heartbeat

en: Backend .htaccess Path
pl: Ścieżka zaplecza .htaccess

en: Frontend .htaccess Path
pl: Ścieżka front-endu .htaccess

en: ESI Nonces
pl: Kody jednorazowe ESI

en: WordPress Image Quality Control
pl: Kontrola jakości obrazka WordPress

en: Auto Request Cron
pl: Automatyczne żądanie Cron

en: Generate LQIP In Background
pl: Generuj LQIP w tle

en: LQIP Minimum Dimensions
pl: Minimalne wymiary LQIP

en: LQIP Quality
pl: Jakość LQIP

en: LQIP Cloud Generator
pl: Generator chmur LQIP

en: Responsive Placeholder SVG
pl: Responsywny symbol zastępczy SVG

en: Responsive Placeholder Color
pl: Responsywny symbol zastępczy koloru

en: Basic Image Placeholder
pl: Podstawowy symbol zastępczy obrazka

en: Lazy Load URI Excludes
pl: Wykluczenia leniwego wczytywania URI

en: Lazy Load Iframe Parent Class Name Excludes
pl: Nazwa klasy nadrzędnej iframe leniwego wczytywania wyklucza

en: Lazy Load Iframe Class Name Excludes
pl: Nazwa klasy iframe leniwego wczytywania wyklucza

en: Lazy Load Image Parent Class Name Excludes
pl: Nazwa klasy nadrzędnej leniwego wczytywania obrazka wyklucza

en: Gravatar Cache TTL
pl: Pamięć podręczna Gravatar TTL

en: Gravatar Cache Cron
pl: Pamięć podręczna Gravatar Cron

en: Gravatar Cache
pl: Pamięć podręczna Gravatara

en: DNS Prefetch Control
pl: Kontrola wstępnego pobierania DNS

en: Font Display Optimization
pl: Optymalizacja wyświetlania kroju pisma

en: Force Public Cache URIs
pl: Wymuś publiczne identyfikatory URI pamięci podręcznej

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Default HTTP Status Code Page TTL
pl: Domyślna strona kodowa stanu HTTP TTL

en: Default REST TTL
pl: Domyślny REST TTL

en: Enable Cache
pl: Włącz pamięć podręczną

en: Server IP
pl: Adres IP serwera

en: Images not requested
pl: Obrazki nie zostały zażądane

en: Sync credit allowance with Cloud Server successfully.
pl: Synchronizacja limitu kredytowego z serwerem w chmurze przebiegła pomyślnie.

en: Failed to communicate with QUIC.cloud server
pl: Nie udało się nawiązać komunikacji z serwerem QUIC.cloud

en: Good news from QUIC.cloud server
pl: Dobre wieści z serwera QUIC.cloud

en: Message from QUIC.cloud server
pl: Komunikat z serwera QUIC.cloud

en: Please try after %1$s for service %2$s.
pl: Proszę spróbować po %1$s dla usługi %2$s.

en: No available Cloud Node.
pl: Brak dostępnego węzła chmury.

en: Cloud Error
pl: Błąd chmury

note: translators: %s: time string
en: The database has been upgrading in the background since %s. This message will disappear once upgrade is complete.
pl: Baza danych jest aktualizowana w tle od %s. Ten komunikat zniknie po zakończeniu aktualizacji.

en: Restore from backup
pl: Przywracanie z kopii zapasowej

en: No backup of unoptimized WebP file exists.
pl: Nie istnieje kopia zapasowa niezoptymalizowanego pliku WebP.

en: WebP file reduced by %1$s (%2$s)
pl: Plik WebP zmniejszony o %1$s (%2$s)

en: Currently using original (unoptimized) version of WebP file.
pl: Obecnie korzystam z oryginalnej (niezoptymalizowanej) wersji pliku WebP.

en: Currently using optimized version of WebP file.
pl: Obecnie używana jest zoptymalizowana wersja pliku WebP.

en: Orig
pl: Oryginał

en: (no savings)
pl: (bez zapisania)

en: Orig %s
pl: Oryginał %s

en: Congratulation! Your file was already optimized
pl: Gratulacje! Twój plik został już zoptymalizowany

en: No backup of original file exists.
pl: Nie istnieje kopia zapasowa oryginalnego pliku.

en: Using optimized version of file.
pl: Używanie zoptymalizowanej wersji pliku.

en: Orig saved %s
pl: Oryginał zapisany %s

en: Original file reduced by %1$s (%2$s)
pl: Oryginalny plik zmniejszony o %1$s (%2$s)

en: Click to switch to optimized version.
pl: Kliknij, aby przejść do wersji zoptymalizowanej.

en: Currently using original (unoptimized) version of file.
pl: Obecnie używana jest oryginalna (niezoptymalizowana) wersja pliku.

en: (non-optm)
pl: (nieoptymalizowany)

en: Click to switch to original (unoptimized) version.
pl: Kliknij, aby przejść do wersji oryginalnej (niezoptymalizowanej).

en: Currently using optimized version of file.
pl: Obecnie korzystam ze zoptymalizowanej wersji pliku.

en: (optm)
pl: (optymalizowany)

en: LQIP image preview for size %s
pl: Podgląd obrazka LQIP dla rozmiaru %s

en: Previously existed in blocklist
pl: Wcześniej znajdował się na czarnej liście

en: Manually added to blocklist
pl: Ręcznie dodano do listy blokowania

en: Mobile Agent Rules
pl: Zasady agenta mobilnego

en: Sitemap created successfully: %d items
pl: Mapa witryny utworzona pomyślnie: %d elementów

en: Sitemap cleaned successfully
pl: Mapa witryny została pomyślnie wyczyszczona

en: Invalid IP
pl: Błędny adres IP

en: Value range
pl: Zakres wartości

en: Smaller than
pl: Mniejszy niż

en: Larger than
pl: Większy niż

en: Zero, or
pl: Zero lub

en: Maximum value
pl: Maksymalna wartość

en: Minimum value
pl: Minimalna wartość

en: Path must end with %s
pl: Ścieżka musi kończyć się z %s

en: Invalid rewrite rule
pl: Nieprawidłowa reguła przepisywania

en: Currently set to %s
pl: Aktualnie ustawione na %s

en: This value is overwritten by the PHP constant %s.
pl: Wartość ta zostanie nadpisana przez stałą PHP %s.

en: Toolbox
pl: Narzędzia

en: Database
pl: Baza danych

en: Page Optimization
pl: Optymalizacja strony

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Converted to InnoDB successfully.
pl: Konwersja do InnoDB zakończona sukcesem.

en: Cleaned all Gravatar files.
pl: Wyczyszczono wszystkie pliki Gravatara.

en: Cleaned all LQIP files.
pl: Wyczyszczono wszystkie pliki LQIP.

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Your domain has been forbidden from using our services due to a previous policy violation.
pl: Twoja domena została wykluczona z naszych usług z powodu wcześniejszego naruszenia zasad.

en: The callback validation to your domain failed. Please make sure there is no firewall blocking our servers. Response code:
pl: Walidacja wywołania zwrotnego do Twojej domeny nie powiodła się. Upewnij się, że żadna zapora nie blokuje naszych serwerów. Kod odpowiedzi:

en: The callback validation to your domain failed. Please make sure there is no firewall blocking our servers.
pl: Walidacja wywołania zwrotnego do Twojej domeny nie powiodła się. Upewnij się, że żadna zapora nie blokuje naszych serwerów.

en: The callback validation to your domain failed due to hash mismatch.
pl: Walidacja wywołania zwrotnego do Twojej domeny nie powiodła się z powodu niezgodności skrótu.

en: Your application is waiting for approval.
pl: Twój wniosek oczekuje na zatwierdzenie.

en: Previous request too recent. Please try again after %s.
pl: Poprzednie żądanie jest zbyt nowe. Spróbuj ponownie po %s.

en: Previous request too recent. Please try again later.
pl: Poprzednie zapytanie było zbyt aktualne. Proszę spróbować ponownie później.

en: Crawler disabled by the server admin.
pl: Crawler wyłączony przez administratora serwera.

en: Failed to create table %1$s! SQL: %2$s.
pl: Nie udało się utworzyć tabeli %1$s! SQL: %2$s.

en: Could not find %1$s in %2$s.
pl: Nie można znaleźć %1$s w %2$s.

en: Credits are not enough to proceed the current request.
pl: Liczba punktów nie jest wystarczająca do realizacji bieżącego żądania.

en: There is proceeding queue not pulled yet.
pl: Kolejka nie została jeszcze uruchomiona.

en: The image list is empty.
pl: Lista obrazków jest pusta.

en: LiteSpeed Crawler Cron
pl: Robot indeksujący Cron LiteSpeed

en: Turn this option ON to show latest news automatically, including hotfixes, new releases, available beta versions, and promotions.
pl: Włącz tę opcję, aby automatycznie wyświetlać najnowsze wiadomości, w tym hotfixy, nowe wersje, dostępne wersje beta, promocje.

en: To grant wp-admin access to the LiteSpeed Support Team, please generate a passwordless link for the current logged-in user to be sent with the report.
pl: Aby przyznać dostęp do konta wp-admin zespołowi pomocy technicznej LiteSpeed, wygeneruj odnośnik bez hasła dla aktualnie zalogowanego użytkownika. Odnośnik zostanie wysłany wraz z raportem.

note: translators: %s: Link tags
en: Generated links may be managed under %sSettings%s.
pl: Wygenerowanymi odnośnikami można zarządzać w %sUstawieniach%s.

en: Please do NOT share the above passwordless link with anyone.
pl: Proszę NIE udostępniać nikomu powyższego linku bez hasła.

en: To generate a passwordless link for LiteSpeed Support Team access, you must install %s.
pl: Aby wygenerować odnośnik bez hasła umożliwiający dostęp do zespołu wsparcia LiteSpeed, musisz zainstalować %s.

en: Install
pl: Zainstaluj

en: These options are only available with LiteSpeed Enterprise Web Server or QUIC.cloud CDN.
pl: Te opcje są dostępne tylko z LiteSpeed Enterprise Web Server lub QUIC.cloud CDN.

en: PageSpeed Score
pl: Wynik PageSpeed

en: Improved by
pl: Ulepszone przez

en: After
pl: Po

en: Before
pl: Przed

en: Page Load Time
pl: Czas ładowania strony

en: To use the caching functions you must have a LiteSpeed web server or be using QUIC.cloud CDN.
pl: Aby korzystać z funkcji buforowania, musisz posiadać serwer WWW LiteSpeed ​​lub używać QUIC.cloud CDN.

en: Preserve EXIF/XMP data
pl: Zachowaj dane EXIF/XMP

en: Try GitHub Version
pl: Wypróbuj wersję GitHub

en: If you turn any of the above settings OFF, please remove the related file types from the %s box.
pl: Jeżeli wyłączysz którekolwiek z powyższych ustawień, usuń powiązane rodzaje plików z pola %s.

en: Both full and partial strings can be used.
pl: Mogą być używanie pełne lub częściowe stringi.

en: Images containing these class names will not be lazy loaded.
pl: Obrazki zawierające tą nazwę klasy nie będą wczytywane przez lazy load.

en: Lazy Load Image Class Name Excludes
pl: Wykluczona nazwa klasy leniwego wczytywania obrazka

en: For example, %1$s defines a TTL of %2$s seconds for %3$s.
pl: Na przykład %1$s definiuje TTL na %2$s sekund dla %3$s.

en: To define a custom TTL for a URI, add a space followed by the TTL value to the end of the URI.
pl: Aby zdefiniować niestandardowy czas życia (TTL) dla identyfikatora URI, należy na końcu identyfikatora URI dodać spację i wartość TTL.

en: Maybe Later
pl: Może później

en: Turn On Auto Upgrade
pl: Włącz automatyczne aktualizacje

en: Upgrade
pl: Ulepszenie

en: New release %s is available now.
pl: Nowe wydanie %s jest dostępne.

en: New Version Available!
pl: Nowa wersja jest dostępna!

en: Created with ❤️ by LiteSpeed team.
pl: Stworzone z ❤️ przez zespół LiteSpeed.

en: Sure I'd love to review!
pl: Pewnie, chętnie napiszę recenzję!

en: Thank You for Using the LiteSpeed Cache Plugin!
pl: Dziękujemy za używanie wtyczki LiteSpeed Cache!

en: Upgraded successfully.
pl: Aktualizacja przebiegła pomyślnie.

en: Failed to upgrade.
pl: Aktualizacja nie powiodła się.

en: Changed setting successfully.
pl: Zmieniono ustawienie pomyślnie.

en: ESI sample for developers
pl: Przykład ESI dla programistów

en: Replace %1$s with %2$s.
pl: Zamień %1$s z %2$s.

en: You can turn shortcodes into ESI blocks.
pl: Możesz włączyć krótkie kody w blokach ESI.

en: WpW: Private Cache vs. Public Cache
pl: WpW: Prywatna pamięć podręczna vs. Publiczna pamięć podręczna

en: Append query string %s to the resources to bypass this action.
pl: Dołącz string zapytania %s do zasobów, aby obejść tę akcję.

en: Google reCAPTCHA will be bypassed automatically.
pl: Google reCAPTCHA zostanie automatycznie pominięte.

en: To crawl for a particular cookie, enter the cookie name, and the values you wish to crawl for. Values should be one per line. There will be one crawler created per cookie value, per simulated role.
pl: Aby przeszukać konkretny plik ciasteczka, wprowadź nazwę pliku ciasteczka i wartości, które chcesz przeszukać. Wartości powinny być po jednej na wiersz. Zostanie utworzony jeden indeksujący na wartość pliku ciasteczka, na symulowaną rolę.

en: Cookie Values
pl: Wartości Cookie

en: Cookie Name
pl: Nazwa Cookie

en: Cookie Simulation
pl: Symulacja Cookie

en: Use Web Font Loader library to load Google Fonts asynchronously while leaving other CSS intact.
pl: Użyj biblioteki Web Font Loader, aby ładować czcionki Google asynchronicznie, pozostawiając inne CSS w stanie nienaruszonym.

en: Turn this option ON to have LiteSpeed Cache updated automatically, whenever a new version is released. If OFF, update manually as usual.
pl: Włącz tę opcję, aby LiteSpeed ​​Cache aktualizowało się automatycznie, gdy tylko zostanie wydana nowa wersja. Jeśli wyłączone, aktualizuj ręcznie jak zwykle.

en: Automatically Upgrade
pl: Automatycznie uaktualnij

en: Your IP
pl: Twoje IP

en: Reset successfully.
pl: Pomyślnie zresetowano ustawienia.

en: This will reset all settings to default settings.
pl: Spowoduje to przywrócenie wszystkich ustawień domyślnych.

en: Reset All Settings
pl: Zresetuj wszystkie ustawienia

en: Separate critical CSS files will be generated for paths containing these strings.
pl: Osobne pliki krytycznego CSS zostaną wygenerowane dla ścieżek zawierających te wpisy.

en: Separate CCSS Cache URIs
pl: Oddzielne identyfikatory URI pamięci podręcznej CCSS

en: For example, if every Page on the site has different formatting, enter %s in the box. Separate critical CSS files will be stored for every Page on the site.
pl: Jeśli na przykład każda strona w witrynie ma inne formatowanie, wpisz %s w polu. Oddzielne krytyczne pliki CSS będą przechowywane dla każdej strony w witrynie.

en: List post types where each item of that type should have its own CCSS generated.
pl: Wymień typy treści, w których każdy element tego typu powinien mieć wygenerowany własny CCSS.

en: Separate CCSS Cache Post Types
pl: Oddzielne typy treści CCSS

en: Size list in queue waiting for cron
pl: Lista rozmiarów w kolejce czeka na crona

en: If set to %1$s, before the placeholder is localized, the %2$s configuration will be used.
pl: Jeśli ustawione na %1$s, zanim element zastępczy zostanie zlokalizowany, zostanie użyta konfiguracja %2$s.

en: Automatically generate LQIP in the background via a cron-based queue.
pl: Automatycznie generuj LQIP w tle za pomocą kolejki cron.

en: This will generate the placeholder with same dimensions as the image if it has the width and height attributes.
pl: Spowoduje to wygenerowanie symbolu zastępczego o takich samych wymiarach jak obrazek, jeśli ma atrybuty szerokości i wysokości.

en: Responsive image placeholders can help to reduce layout reshuffle when images are loaded.
pl: Elementy zastępcze obrazu responsywnego mogą pomóc w zmniejszeniu przetasowania układu podczas wczytywania obrazków.

en: Responsive Placeholder
pl: Responsywny element zastępczy

en: This will delete all generated image LQIP placeholder files
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich plików LQIP elementów zastępczych  dla wygenerowanych obrazów

en: Please enable LiteSpeed Cache in the plugin settings.
pl: Proszę włączyć LiteSpeed Cache w ustawieniach wtyczki.

en: Please enable the LSCache Module at the server level, or ask your hosting provider.
pl: Włącz moduł LSCache na poziomie serwera lub skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych.

en: Failed to request via WordPress
pl: Nie powiodło się żądanie przez WordPress

note: Description of the plugin
en: High-performance page caching and site optimization from LiteSpeed
pl: Wysokowydajne buforowanie stron i optymalizacja strony od LiteSpeed

en: Reset the optimized data successfully.
pl: Zrestartowano zoptymalizowane dane pomyślnie.

note: translators: %s: plugin title
en: Update %s now
pl: Aktualizuj teraz %s

note: translators: 1: plugin title, 2: version
en: View %1$s version %2$s details
pl: Zobacz szczegóły %1$s w wersji %2$s

note: translators: 1: details URL, 2: class/aria, 3: version, 4: update URL, 5: class/aria
en: <a href="%1$s" %2$s>View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" %5$s target="_blank">update now</a>.
pl: <a href="%1$s" %2$s>Zobacz szczegóły wersji %3$s</a> lub <a href="%4$s" %5$s target="_blank">zaktualizuj teraz</a>.

en: Install %s
pl: Zainstaluj %s

en: LSCache caching functions on this page are currently unavailable!
pl: Funkcja pamięci podręcznej LSCache na tej stronie jest aktualnie niedostępna!

en: %1$s plugin version %2$s required for this action.
pl: %1$s wersja wtyczki %2$s jest wymagana dla tej akcji.

en: We are working hard to improve your online service experience. The service will be unavailable while we work. We apologize for any inconvenience.
pl: Pracujemy ciężko, aby ulepszyć Twoje doświadczenie z usługą online. Usługa będzie niedostępna podczas naszych prac. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

en: Automatically remove the original image backups after fetching optimized images.
pl: Automatycznie usuwaj oryginalne kopie zapasowe obrazków po pobraniu zoptymalizowanych obrazków.

en: Remove Original Backups
pl: Usuń oryginalne kopie zapasowe

en: Automatically request optimization via cron job.
pl: Automatycznie żądaj optymalizacji za pomocą zadania cron.

en: A backup of each image is saved before it is optimized.
pl: Kopia zapasowa każdego obrazka jest zapisywana przed optymalizacją.

en: Switched images successfully.
pl: Obrazki zamieniono pomyślnie.

en: This can improve quality but may result in larger images than lossy compression will.
pl: Może to poprawić jakość, ale może skutkować większymi obrazami niż kompresja stratna.

en: Optimize images using lossless compression.
pl: Optymalizuj obrazki używając kompresji bezstratnej.

en: Optimize Losslessly
pl: Zoptymalizuj bezstratnie

en: Request WebP/AVIF versions of original images when doing optimization.
pl: Podczas optymalizacji należy zażądać wersji WebP/AVIF oryginalnych obrazków.

en: Optimize images and save backups of the originals in the same folder.
pl: Zoptymalizuj obrazki i zapisz kopie zapasowe oryginałów w tym samym folderze.

en: Optimize Original Images
pl: Zoptymalizuj oryginalne obrazki

en: When this option is turned %s, it will also load Google Fonts asynchronously.
pl: Po włączeniu tej opcji %s kroje pisma Google będą wczytywane asynchronicznie.

en: Cleaned all Critical CSS files.
pl: Wyczyszczono wszystkie krytyczne pliki CSS.

en: This will inline the asynchronous CSS library to avoid render blocking.
pl: Spowoduje to wstawienie asynchronicznej biblioteki CSS w celu uniknięcia blokowania renderowania.

en: Inline CSS Async Lib
pl: Wewnętrzny CSS Async Lib

en: Run Queue Manually
pl: Uruchom kolejkę ręcznie

en: URL list in %s queue waiting for cron
pl: Lista adresów URL w kolejce %s oczekująca na cron

en: Last requested cost
pl: Koszt ostatniego żądania

en: Last generated
pl: Ostatnio wygenerowany

en: If set to %s this is done in the foreground, which may slow down page load.
pl: Jeśli ustawiono %s to działanie odbywa się na pierwszym planie, co może spowolnić ładowanie strony.

en: Automatic generation of critical CSS is in the background via a cron-based queue.
pl: Automatyczne generowanie krytycznego CSS odbywa się w tle za pośrednictwem kolejki opartej na cron.

en: Optimize CSS delivery.
pl: Optymalizuj dostarczanie CSS.

en: This will delete all generated critical CSS files
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich wygenerowanych krytycznych plików CSS

en: Critical CSS
pl: Krytyczny CSS

en: This site utilizes caching in order to facilitate a faster response time and better user experience. Caching potentially stores a duplicate copy of every web page that is on display on this site. All cache files are temporary, and are never accessed by any third party, except as necessary to obtain technical support from the cache plugin vendor. Cache files expire on a schedule set by the site administrator, but may easily be purged by the admin before their natural expiration, if necessary. We may use QUIC.cloud services to process & cache your data temporarily.
pl: Ta strona korzysta z buforowania w celu przyspieszenia czasu reakcji i lepszego doświadczenia użytkownika. Buforowanie potencjalnie przechowuje duplikat każdej strony internetowej wyświetlanej w tej witrynie. Wszystkie pliki pamięci podręcznej są tymczasowe i nigdy nie są dostępne dla osób trzecich, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to konieczne do uzyskania pomocy technicznej od dostawcy wtyczki pamięci podręcznej. Pliki pamięci podręcznej wygasają zgodnie z harmonogramem ustalonym przez administratora witryny, ale mogą zostać łatwo usunięte przez administratora przed ich naturalnym wygaśnięciem, jeśli będzie to konieczne. Możemy korzystać z usług QUIC.cloud w celu tymczasowego przetwarzania i buforowania Twoich danych.

en: Disabling this may cause WordPress tasks triggered by AJAX to stop working.
pl: Wyłączenie tego może spowodować, że zadania WordPress wyzwalane przez AJAX przestaną działać.

en: right now
pl: teraz

en: just now
pl: właśnie

en: Saved
pl: Zapisano

en: Last ran
pl: Ostatnio uruchmiono

en: You will be unable to Revert Optimization once the backups are deleted!
pl: Po usunięciu kopii zapasowych nie będzie można przywrócić optymalizacji!

en: This is irreversible.
pl: To jest nieodwracalne.

en: Remove Original Image Backups
pl: Usuń oryginalne kopie zapasowe obrazów

en: Are you sure you want to remove all image backups?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie kopie zapasowe obrazków?

en: Total
pl: Łącznie

en: Files
pl: Plików

en: Last calculated
pl: Ostatnio obliczono

en: Calculate Original Image Storage
pl: Oblicz miejsce zajęte przez oryginalne obrazy

en: Storage Optimization
pl: Optymalizacja pamięci masowej

en: Enable replacement of WebP/AVIF in %s elements that were generated outside of WordPress logic.
pl: Włącz zastępowanie WebP/AVIF w elementach %s, które zostały wygenerowane poza logiką WordPress.

en: Use the format %1$s or %2$s (element is optional).
pl: Użyj formatu %1$s lub %2$s (element opcjonalny)

en: Only attributes listed here will be replaced.
pl: Tylko wymienione tutaj atrybuty zostaną zastąpione.

en: Specify which element attributes will be replaced with WebP/AVIF.
pl: Określ, które atrybuty elementu zostaną zastąpione przez WebP/AVIF.

en: WebP/AVIF Attribute To Replace
pl: Atrybut WebP/AVIF do zastąpienia

en: Only files within these directories will be pointed to the CDN.
pl: Tylko pliki znajdujące się w tych katalogach będą kierowane do CDN.

en: Included Directories
pl: Dołączone katalogi

en: A Purge All will be executed when WordPress runs these hooks.
pl: Operacja Wyczyść wszystko zostanie wykonana, gdy WordPress uruchomi te haki.

en: Purge All Hooks
pl: Wyczyść wszystkie rozszerzenia

en: Purged all caches successfully.
pl: Wyczyszczono całą pamięć podręczną pomyślnie.

en: Forced cacheable
pl: Wymuszone buforowanie

en: Paths containing these strings will be cached regardless of no-cacheable settings.
pl: Ścieżki zawierające te łańcuchy będą buforowane bez względu na ustawienia, których nie można buforować.

en: Force Cache URIs
pl: Wymuś identyfikatory URI pamięci podręcznej

en: Exclude Settings
pl: Wykluczone ustawienia

en: This will disable LSCache and all optimization features for debug purpose.
pl: Spowoduje to wyłączenie funkcji LSCache i wszystkich funkcji optymalizacji dla celów debugowania.

en: Disable All Features
pl: Wyłącz wszystkie funkcje

en: Opcode Cache
pl: Pamięć podręczna Opcode

en: CSS/JS Cache
pl: Pamięć podręczna CSS/JS

en: Remove all previous unfinished image optimization requests.
pl: Usuń wszystkie wcześniejsze niedokończone żądania optymalizacji obrazu.

en: Clean Up Unfinished Data
pl: Wyczyść niedokończone dane

en: Join Us on Slack
pl: Dołącz do nas na Slacku

note: translators: %s: Link to LiteSpeed Slack community
en: Join the %s community.
pl: Dołącz do społeczności %s.

en: Want to connect with other LiteSpeed users?
pl: Chcesz połączyć się z innymi użytkownikami LiteSpeed?

en: Your API key / token is used to access %s APIs.
pl: Twój klucz/token API służy do dostępu do %s interfejsów API.

en: Your Email address on %s.
pl: Twój adres E-Mail na %s.

en: Use %s API functionality.
pl: Użyj funkcjonalności API %s.

en: To randomize CDN hostname, define multiple hostnames for the same resources.
pl: Aby losowo wybrać nazwę hosta CDN, zdefiniuj wiele nazw hostów dla tych samych zasobów.

en: Join LiteSpeed Slack community
pl: Dołącz do społeczności LiteSpeed Slack

en: Visit LSCWP support forum
pl: Odwiedź forum pomocy LSCWP

en: Images notified to pull
pl: Obrazy zgłoszone do przesłania

en: What is a group?
pl: Czym jest grupa?

en: %s image
pl: %s obrazek

en: %s group
pl: %s grupa

en: %s images
pl: %s obrazki

en: %s groups
pl: %s grupy

en: Guest
pl: Gość

en: To crawl the site as a logged-in user, enter the user ids to be simulated.
pl: Aby indeksować witrynę jako zalogowany użytkownik, wprowadź identyfikatory użytkowników, które mają zostać symulowane.

en: Role Simulation
pl: Symulacja roli

en: running
pl: uruchomione

en: Size
pl: Rozmiar

en: Ended reason
pl: Powód zakończenia

en: Last interval
pl: Ostatni interwał

en: Current crawler started at
pl: Aktualny robot indeksujący wystartował w

en: Run time for previous crawler
pl: Ostatni czas uruchomienia robota indeksującego

en: %d seconds
pl: %d sekund

en: Last complete run time for all crawlers
pl: Ostatni kompletny czas wykonania dla wszystkich robotów indeksujących

en: Current sitemap crawl started at
pl: Aktualny robot indeksujący mapę strony wystartował w

note: translators: %1$s: Cache Mobile label, %2$s: ON status, %3$s: List of Mobile User Agents label
en: If %1$s is %2$s, then %3$s must be populated!
pl: Jeśli %1$s wynosi %2$s, to %3$s musi zostać wypełnione!

en: Server allowed max value: %s
pl: Serwer dopuszcza maksymalną wartość: %s

en: Server enforced value: %s
pl: Wartość wymuszona przez serwer: %s

en: NOTE
pl: Notatka

note: translators: %s: list of server variables in <code> tags
en: Server variable(s) %s available to override this setting.
pl: Zmienna(e) serwera %s dostępne do nadpisania tego ustawienia.

en: Reset the entire OPcache successfully.
pl: Pomyślnie zresetowano cały OPcache.

en: Imported setting file %s successfully.
pl: Pomyślnie importowano plik ustawień %s.

en: Import failed due to file error.
pl: Importowanie nie powiodło się z powodu błędu pliku.

en: How to Fix Problems Caused by CSS/JS Optimization.
pl: Jak naprawić problemy spowodowane przez optymalizację CSS / JS.

en: This will generate extra requests to the server, which will increase server load.
pl: Spowoduje to wygenerowanie dodatkowych żądań do serwera, co zwiększy obciążenie serwera.

en: When a visitor hovers over a page link, preload that page. This will speed up the visit to that link.
pl: Gdy użytkownik najedzie kursorem na odnośnik strony, wstępnie wczyta tę stronę. Przyspieszy to wizytę na tym odnośniku.

en: Instant Click
pl: Natychmiastowe kliknięcie

en: Reset the entire opcode cache
pl: Zresetuj całą pamięć podręczną kodu operacji

en: This will import settings from a file and override all current LiteSpeed Cache settings.
pl: Spowoduje to zaimportowanie ustawień z pliku i zastąpienie wszystkich bieżących ustawień pamięci podręcznej LiteSpeed.

en: Last imported
pl: Ostatnio zaimportowano

en: Import Settings
pl: Ustawienia importu

en: This will export all current LiteSpeed Cache settings and save them as a file.
pl: Spowoduje to wyeksportowanie wszystkich bieżących ustawień LiteSpeed ​​Cache i zapisanie ich w pliku.

en: Last exported
pl: Ostatni eksport

en: Export
pl: Eksport

en: Export Settings
pl: Ustawienia eksportu

en: Import / Export
pl: Import / Eksport

en: Use keep-alive connections to speed up cache operations.
pl: Używaj połączeń keep-alive, aby przyspieszyć operacje w pamięci podręcznej.

en: Database to be used
pl: Baza danych do wykorzystania

en: Redis Database ID
pl: ID bazy danych REDIS

en: Specify the password used when connecting.
pl: Określ hasło używane podczas łączenia.

en: Password
pl: Hasło

note: translators: %s: SASL
en: Only available when %s is installed.
pl: Dostępne tylko po zainstalowaniu %s.

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

note: translators: %s: Object cache name
en: Your %s Hostname or IP address.
pl: Twój adres IP lub nazwa hosta %s.

en: Method
pl: Metoda

en: Purge all object caches successfully.
pl: Pomyślnie wyczyszczono całą pamięć podręczną obiektów.

en: Object cache is not enabled.
pl: Pamięć podręczna obiektów nie jest włączona.

en: Improve wp-admin speed through caching. (May encounter expired data)
pl: Zwiększ szybkość wp-admin poprzez buforowanie. (Może wystąpić problem z wygasłymi danymi)

en: Cache WP-Admin
pl: Pamięć podręczna WP-Admin

en: Persistent Connection
pl: Trwałe połączenie

en: Do Not Cache Groups
pl: Nie zapisuj w pamięci podręcznej grup

en: Groups cached at the network level.
pl: Grupy zapisywane w pamięci podręcznej na poziomie sieci.

en: Global Groups
pl: Globalne grupy

en: Connection Test
pl: Test połączenia

note: translators: %s: Object cache name
en: %s Extension
pl: Rozszerzenie %s

en: Status
pl: Stan

en: Default TTL for cached objects.
pl: Domyślny TTL dla obiektów pamięci podręcznej.

en: Default Object Lifetime
pl: Domyślny czas życia obiektu

en: Object Cache
pl: Pamięć podręczna obiektów

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: Passed
pl: Zaliczono

en: Not Available
pl: Niedostępne

en: Purge all the object caches
pl: Usuń wszystkie pamięci podręczne obiektów

en: Failed to communicate with Cloudflare
pl: Nie można połączyć się z Cloudflare

en: Communicated with Cloudflare successfully.
pl: Połączenie z Cloudflare pomyślnie.

en: No available Cloudflare zone
pl: Brak dostępnej strefy Cloudflare

en: Notified Cloudflare to purge all successfully.
pl: Powiadomiono Cloudflare, aby oczyścił wszystko z powodzeniem.

en: Cloudflare API is set to off.
pl: Cloudflare API jest wyłączone.

en: Notified Cloudflare to set development mode to %s successfully.
pl: Powiadomiono Cloudflare, aby pomyślnie ustawił tryb developerski na %s.

en: Once saved, it will be matched with the current list and completed automatically.
pl: Po zapisaniu zostanie dopasowany do bieżącej listy i wypełniony automatycznie.

en: You can just type part of the domain.
pl: Możesz po prostu wpisać część domeny.

en: Domain
pl: Domena

en: Purge Everything
pl: Wyczyść wszystko

en: Cloudflare Cache
pl: Pamięć podręczna Cloudflare

en: Development Mode will be turned off automatically after three hours.
pl: Tryb deweloperski zostanie wyłączony automatycznie po trzech godzinach.

en: Temporarily bypass Cloudflare cache. This allows changes to the origin server to be seen in realtime.
pl: Tymczasowo pomiń pamięć podręczną Cloudflare. Pozwala to na obserwowanie zmian w serwerze źródłowym w czasie rzeczywistym.

en: Development mode will be automatically turned off in %s.
pl: Tryb deweloperski zostanie automatycznie wyłączony za %s.

en: Current status is %s.
pl: Aktualny stan to %s.

en: Current status is %1$s since %2$s.
pl: Aktualny status to %1$s od %2$s.

en: Check Status
pl: Sprawdź status

en: Turn OFF
pl: Wyłącz

en: Turn ON
pl: Włącz

en: Development Mode
pl: Tryb deweloperski

en: Cloudflare Zone
pl: Strefa Cloudflare

en: Cloudflare Domain
pl: Domena Cloudflare

en: For example
pl: Na przykład

en: Prefetching DNS can reduce latency for visitors.
pl: Wstępne pobieranie DNS może zmniejszyć opóźnienia dla odwiedzających.

en: DNS Prefetch
pl: Wstępne pobieranie DNS

en: Adding Style to Your Lazy-Loaded Images
pl: Dodawanie stylu do leniwego wczytywania obrazków

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Static file type links to be replaced by CDN links.
pl: Statyczne odnośniki plików do zastąpienia przez odnośniki CDN.

note: translators: %1$s: Example query string, %2$s: Example wildcard
en: For example, to drop parameters beginning with %1$s, %2$s can be used here.
pl: Na przykład, aby usunąć parametry zaczynające się od %1$s, można tutaj użyć %2$s.

en: Drop Query String
pl: Usuń ciąg zapytań

en: Enable this option if you are using both HTTP and HTTPS in the same domain and are noticing cache irregularities.
pl: Włącz tę opcję, jeśli używasz zarówno protokołu HTTP, jak i HTTPS w tej samej domenie i zauważysz nieprawidłowości w pamięci podręcznej.

en: Improve HTTP/HTTPS Compatibility
pl: Popraw zgodność z HTTP/HTTPS

en: Remove all previous image optimization requests/results, revert completed optimizations, and delete all optimization files.
pl: Usuń wszystkie poprzednie żądania / wyniki optymalizacji obrazu, przywróć ukończone optymalizacje i usuń wszystkie pliki optymalizacji.

en: Destroy All Optimization Data
pl: Zniszcz wszystkie dane optymalizacji

en: Scan for any new unoptimized image thumbnail sizes and resend necessary image optimization requests.
pl: Zeskanuj wszystkie nowe niezoptymalizowane rozmiary miniatur obrazu i wyślij ponownie wymagane żądania optymalizacji obrazu.

en: This will increase the size of optimized files.
pl: Zwiększy to rozmiar plików zoptymalizowanych.

en: Preserve EXIF data (copyright, GPS, comments, keywords, etc) when optimizing.
pl: Podczas optymalizacji zachowaj dane EXIF ​​(prawa autorskie, GPS, komentarze, słowa kluczowe itp.).

en: Clear Logs
pl: Wyczyść dzienniki

en:  %s ago
pl:  %s temu

en: WebP saved %s
pl: WebP zapisane %s

en: If you run into any issues, please refer to the report number in your support message.
pl: Jeśli doświadczysz jakichkolwiek problemów, odwołaj się do tego w swoim raporcie pomocy technicznej.

en: Last pull initiated by cron at %s.
pl: Ostatnie wysyłanie zainicjowane przez crona o %s.

en: Images will be pulled automatically if the cron job is running.
pl: Obrazki zostaną pobrane automatycznie, jeśli zadanie cron będzie uruchomione.

en: Only press the button if the pull cron job is disabled.
pl: Naciśnij przycisk tylko wtedy, gdy zadanie pull cron jest wyłączone.

en: Pull Images
pl: Ściągnij obrazki

en: This process is automatic.
pl: Ten proces jest automatyczny.

en: Last Request
pl: Ostatnie żądanie

en: Images Pulled
pl: Wysłane obrazki

en: Report
pl: Raport

en: Send this report to LiteSpeed. Refer to this report number when posting in the WordPress support forum.
pl: Wyślij ten raport do LiteSpeed. Odwołaj się do tego numeru raportu podczas publikowania na forum pomocy WordPressa.

en: Send to LiteSpeed
pl: Wyślij do LiteSpeed

en: LiteSpeed Optimization
pl: Optymizacja LiteSpeed

en: Load Google Fonts Asynchronously
pl: Załaduj Google Fonts asynchonicznie

en: Browser Cache TTL
pl: TTL Pamięci podręcznej przeglądarki

note: translators: %s: Link tags
en: Results can be checked in %sMedia Library%s.
pl: Wyniki można sprawdzić w %sMultimediach%s.

en: Learn More
pl: Dowiedz się więcej

en: Image groups total
pl: Grupy obrazów ogółem

en: Images optimized and pulled
pl: Obrazy zoptymalizowane i wysłane

en: Images requested
pl: Zażądane obrazy

en: Switched to optimized file successfully.
pl: Przełączono na zoptymalizowany plik.

en: Restored original file successfully.
pl: Przywrócono oryginalny plik.

en: Enabled WebP file successfully.
pl: Włączono plik WebP.

en: Disabled WebP file successfully.
pl: Wyłączono plik WebP.

en: Significantly improve load time by replacing images with their optimized %s versions.
pl: Lekko poprawia czas ładowania zamieniając obrazki na ich %s zoptymalizowane wersje.

en: Selected roles will be excluded from cache.
pl: Wybrane role zostaną wykluczone z pamięci podręcznej.

en: Selected roles will be excluded from all optimizations.
pl: Wybrane role zostaną wykluczone ze wszystkich optymalizacji.

en: Role Excludes
pl: Wykluczone role

en: Tuning Settings
pl: Tuning Ustawień

en: If the tag slug is not found, the tag will be removed from the list on save.
pl: Jeśli tag slug nie zostanie znaleziony, znacznik zostanie usunięty z listy w przypadku zapisu.

en: If the category name is not found, the category will be removed from the list on save.
pl: Jeśli nazwa kategorii nie zostanie znaleziona, kategoria zostanie usunięta z listy po zapisaniu.

en: After the QUIC.cloud Image Optimization server finishes optimization, it will notify your site to pull the optimized images.
pl: Gdy serwer QUIC.cloud Image Optimization zakończy optymalizację, powiadomi Twoją witrynę o konieczności pobrania zoptymalizowanych obrazków.

en: Send Optimization Request
pl: Wyślij żądanie optymalizacji

en: Image Information
pl: Informacje o obrazie

en: Total Reduction
pl: Całkowita redukcja

en: Optimization Summary
pl: Podsumowanie optymalizacji

en: LiteSpeed Cache Image Optimization
pl: Optymalizacja obrazka pamięci podręcznej LiteSpeed

en: Image Optimization
pl: Optymalizacja obrazków

en: For example, %s can be used for a transparent placeholder.
pl: Na przykład %s można użyć do przezroczystego elementu zastępczego.

en: By default a gray image placeholder %s will be used.
pl: Domyślnie zostanie użyty szary obrazek zastępczy dla %s.

en: This can be predefined in %2$s as well using constant %1$s, with this setting taking priority.
pl: To może być również predefiniowane w %2$s przy użyciu stałych %1$s, przy czym to ustawienie ma priorytet.

en: Specify a base64 image to be used as a simple placeholder while images finish loading.
pl: Określ obraz base64, który będzie używany jako symbol zastępczy podczas ładowania innych obrazów.

en: Elements with attribute %s in html code will be excluded.
pl: Elementy z atrybutem %s w kodzie html zostaną wykluczone.

en: Filter %s is supported.
pl: Filtr %s jest wspierany.

en: Listed images will not be lazy loaded.
pl: Obrazki z listy nie będą ładowane przez Lazy Load.

en: Lazy Load Image Excludes
pl: Wykluczone leniwe wczytywanie obrazka

en: No optimization
pl: Brak optymalizacji

en: Prevent any optimization of listed pages.
pl: Zapobiegaj jakiejkolwiek optymalizacji wymienionych stron.

en: URI Excludes
pl: Wykluczone URI

en: Stop loading WordPress.org emoji. Browser default emoji will be displayed instead.
pl: Przestań ładować emoji z wordpress.org. Zamiast tego będą się wyświetlały emoji z przeglądarki.

en: Both full URLs and partial strings can be used.
pl: Obydwa schematy URLi i cząstek mogą zostać użyte.

en: Load iframes only when they enter the viewport.
pl: Wczytaj iframe tylko wtedy, gdy pojawią się w obszarze widoku.

en: Lazy Load Iframes
pl: Lazy Load Iframeów

en: This can improve page loading time by reducing initial HTTP requests.
pl: Może poprawić czas ładowania strony redukując wczesne zapytania HTTP.

en: Load images only when they enter the viewport.
pl: Wczytaj obrazki tylko wtedy, gdy pojawią się w obszarze widoku.

en: Lazy Load Images
pl: Leniwe ładowanie obrazków

en: Media Settings
pl: Ustawienia mediów

en: For example, for %1$s, %2$s and %3$s can be used here.
pl: Na przykład dla %1$s można tutaj użyć %2$s i %3$s.

en: Wildcard %1$s supported (match zero or more characters). For example, to match %2$s and %3$s, use %4$s.
pl: Wildcard %1$s wspierany (dopasuj zero lub więcej znaków). na przykład aby dopasować %2$s i %3$s, użyj %4$s.

note: translators: %s: caret symbol
en: To match the beginning, add %s to the beginning of the item.
pl: Aby dopasować początek, dodaj %s na początku elementu.

note: translators: 1: example URL, 2: pattern example
en: For example, for %1$s, %2$s can be used here.
pl: Na przykład dla %1$s można tutaj użyć %2$s.

en: Maybe later
pl: Może później

en: I've already left a review
pl: Recenzja została już przeze mnie dodana

en: Welcome to LiteSpeed
pl: Witamy w LiteSpeed

en: Remove WordPress Emoji
pl: Usuń emoji WordPressa

en: More settings
pl: Więcej ustawień

en: Private cache
pl: Prywatna pamięć podręczna

en: Non cacheable
pl: Nie do pamięci podręcznej

en: Mark this page as
pl: Oznacz tę stronę jako

en: Purge this page
pl: Wyczyść tę stronę

en: Load JS Deferred
pl: Opóźnij ładowanie JS

en: Specify critical CSS rules for above-the-fold content when enabling %s.
pl: Określ krytyczne reguły CSS w przypadku treści ponadgrupowych po włączeniu %s.

en: Critical CSS Rules
pl: Krytyczne reguły CSS

en: Load CSS Asynchronously
pl: Wczytuj CSS asynchronicznie

en: Prevent Google Fonts from loading on all pages.
pl: Zapobiegaj ładowaniu Google Fonts na wszystkich stronach.

en: Remove Google Fonts
pl: Usuń czcionki Google

en: This can improve your speed score in services like Pingdom, GTmetrix and PageSpeed.
pl: To może zwiększyć szybkość twojej strony w serwisach takich jak Pingdom, GTmetrix i PageSpeed.

en: Remove query strings from internal static resources.
pl: Usuń ciągi zapytań z wewnętrznych zasobów statycznych.

en: Remove Query Strings
pl: Usuń query strings

en: user agents
pl: user agenci

en: cookies
pl: ciasteczka

note: translators: %s: Link tags
en: You can turn on browser caching in server admin too. %sLearn more about LiteSpeed browser cache settings%s.
pl: Można włączyć pamięć podręczną przeglądarki w konfiguracji serwera. %sDowiedz się więcej o ustawieniach pamięci podręcznej przeglądarki LiteSpeed%s.

en: Browser caching stores static files locally in the user's browser. Turn on this setting to reduce repeated requests for static files.
pl: Pamięć podręczna przeglądarki przechowuje statyczne pliki lokalnie w przeglądarce użytkownika. Włącz to ustawienie w celu zredukowania wielokrotnych żądań statycznych plików.

en: Browser Cache
pl: Pamięć podręczna przeglądarki

en: tags
pl: tagi

en: Do Not Cache Tags
pl: Nie zapisuj w pamięci podręcznej tagów

en: To exclude %1$s, insert %2$s.
pl: Aby wykluczyć %1$s, wpisz %2$s.

en: categories
pl: kategorie

note: translators: %s: "cookies" translators: %s: "user agents"
en: To prevent %s from being cached, enter them here.
pl: Aby zapobiec buforowaniu %s, wprowadź je tutaj.

en: Do Not Cache Categories
pl: Nie zapisuj w pamięci podręcznej kategorii

en: Query strings containing these parameters will not be cached.
pl: Query stringi zawierające te parametry nie będą zapisywane w pamięci podręcznej.

en: Do Not Cache Query Strings
pl: Nie zapisuj w pamięci podręcznej query stringów

en: Paths containing these strings will not be cached.
pl: Ścieżki zawierające te stringi nie będą zapisywane.

en: Do Not Cache URIs
pl: Nie zapisuj w pamięci podręcznej URLów

en: One per line.
pl: Jeden na linię.

en: URI Paths containing these strings will NOT be cached as public.
pl: Ścieżki URI zawierające te ciągi NIE będą buforowane jako publiczne.

en: Private Cached URIs
pl: Prywatne zapisane URLe

en: Paths containing these strings will not be served from the CDN.
pl: Ścieżka zawierająca te stringi nie będzie serwowana przez CDN.

en: Exclude Path
pl: Wyklucz ścieżkę

en: Include File Types
pl: Dodane typy rozszerzeń

en: Serve all JavaScript files through the CDN. This will affect all enqueued WP JavaScript files.
pl: Obsługuj wszystkie pliki JavaScript przez CDN. Będzie to miało wpływ na wszystkie pliki WP JavaScript w kolejce.

en: Include JS
pl: Dołącz JS

en: Serve all CSS files through the CDN. This will affect all enqueued WP CSS files.
pl: Obsługuj wszystkie pliki CSS przez CDN. Będzie to miało wpływ na wszystkie pliki WP CSS w kolejce.

en: Include CSS
pl: Dołącz CSS

en: Serve all image files through the CDN. This will affect all attachments, HTML %1$s tags, and CSS %2$s attributes.
pl: Obsługuj wszystkie pliki graficzne przez CDN. Będzie to miało wpływ na wszystkie załączniki, znaczniki HTML %1$s i atrybuty CSS %2$s.

en: Include Images
pl: Załącz obrazki

en: CDN URL to be used. For example, %s
pl: Adres URL CDN, który ma być użyty. Na przykład %s

en: Site URL to be served through the CDN. Beginning with %1$s. For example, %2$s.
pl: Adres URL witryny, który ma być obsługiwany przez CDN. Zaczynający się od %1$s. Na przykład %2$s.

en: Original URLs
pl: Oryginalne URL

en: CDN Settings
pl: Ustawienia CDN

en: OFF
pl: Wyłącz

en: ON
pl: Wł

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge CSS/JS entries.
pl: Powiadomiono serwer WWW LiteSpeed ​​o konieczności usunięcia wpisów CSS/JS.

en: Minify HTML content.
pl: Minifikacja zawartości HTML.

en: JS Excludes
pl: Wykluczenia JS

en: JS Combine
pl: Połącz JS

en: CSS Excludes
pl: Wykluczenia CSS

en: CSS Combine
pl: Połączenie CSS

en: Please test thoroughly when enabling any option in this list. After changing Minify/Combine settings, please do a Purge All action.
pl: Przetestuj dokładnie, włączając dowolną opcję z tej listy. Po zmianie ustawień Minifikuj/Połącz, wykonaj akcję Wyczyść wszystko.

en: This will purge all minified/combined CSS/JS entries only
pl: Spowoduje to usunięcie tylko wszystkich zminimalizowanych/połączonych wpisów CSS/JS

en: Purge %s Error
pl: Wyczyść błąd %s

en: Database Optimizer
pl: Optymalizator bazy danych

en: Optimize all tables in your database
pl: Zoptymalizuj wszystkie tabele w swojej bazie danych

en: Optimize Tables
pl: Optymalizuj tabele

en: Clean all transient options
pl: Wyczyść wszystkie opcje przejściowe

en: All Transients
pl: Wszystkie dane tymczasowe

en: Clean expired transient options
pl: Wyczyść wygasłe opcje przejściowe

en: Expired Transients
pl: Zakończone dane tymczasowe

en: Clean all trackbacks and pingbacks
pl: Wyczyść wszystkie trackbacki i pingbacki

en: Trackbacks/Pingbacks
pl: Trackbacki/Pingbacki

en: Clean all trashed comments
pl: Wyczyść wszystkie usunięte komentarze

en: Trashed Comments
pl: Komentarze w koszu

en: Clean all spam comments
pl: Wyczyść wszystkie komentarze spamowe

en: Spam Comments
pl: Komentarze zawierające spam

en: Clean all trashed posts and pages
pl: Wyczyść wszystkie usunięte wpisy i strony

en: Trashed Posts
pl: Usunięte posty

en: Clean all auto saved drafts
pl: Wyczyść wszystkie auto zapisane szkice

en: Auto Drafts
pl: Automatyczne wersje robocze

en: Clean all post revisions
pl: Wyczyść wszystkie rewizje postów

en: Post Revisions
pl: Wersje wpisu

en: Clean All
pl: Wyczyść wszystko

en: Optimized all tables.
pl: Zoptymalizowano wszystkie tabele.

en: Clean all transients successfully.
pl: Wyczyszczono wszystkie dane tymczasowe.

en: Clean expired transients successfully.
pl: Wyczyszczono wszystkie zakończone dane tymczasowe.

en: Clean trackbacks and pingbacks successfully.
pl: Pomyślnie wyczyszczono trackbacki i pingbacki.

en: Clean trashed comments successfully.
pl: Wyczyszczono wszystkie usunięte komentarze.

en: Clean spam comments successfully.
pl: Wyczyszczono wszystkie spamerskie komentarze.

en: Clean trashed posts and pages successfully.
pl: Wyczyszczono wszystkie usunięte strony i posty.

en: Clean auto drafts successfully.
pl: Wyczyszczono wszystkie automatyczne wersje robocze.

en: Clean post revisions successfully.
pl: Wyczyszczono wszystkie rewizje.

en: Clean all successfully.
pl: Wyczyszczono wszystko.

en: Default Private Cache TTL
pl: Domyślny TTL prywatnej pamięci podręcznej

en: If your site contains public content that certain user roles can see but other roles cannot, you can specify a Vary Group for those user roles. For example, specifying an administrator vary group allows there to be a separate publicly-cached page tailored to administrators (with “edit” links, etc), while all other user roles see the default public page.
pl: Jeśli Twoja witryna zawiera publiczną treść, którą mogą zobaczyć pewne role użytkowników, ale inne role nie, możesz określić Grupa Vary dla tych ról użytkowników. Na przykład określenie administrator grupy vary pozwala na utworzenie osobnej strony buforowanej publicznie, dostosowanej do administratorów (z odnośnikami „edytuj” itp.), podczas gdy wszystkie inne role użytkowników widzą domyślną stronę publiczną.

en: Vary Group
pl: Grupa zmienna

en: Cache the built-in Comment Form ESI block.
pl: Zapisz w pamięci podręcznej wbudowany blok ESI Comment Form.

en: Cache Comment Form
pl: Zapisz formularz komentarzy

en: Cache the built-in Admin Bar ESI block.
pl: Buforuj wbudowany blok ESI paska administratora.

en: Cache Admin Bar
pl: Zapisuj pasek administratora

en: Turn ON to cache public pages for logged in users, and serve the Admin Bar and Comment Form via ESI blocks. These two blocks will be uncached unless enabled below.
pl: Włączenie buforowania publicznych stron dla zalogowanych użytkowników oraz obsługa paska administratora i formularza komentarza za pomocą bloków ESI. Te dwa bloki zostaną odłączone, chyba że zostanie to włączone poniżej.

en: ESI allows you to designate parts of your dynamic page as separate fragments that are then assembled together to make the whole page. In other words, ESI lets you “punch holes” in a page, and then fill those holes with content that may be cached privately, cached publicly with its own TTL, or not cached at all.
pl: ESI pozwala Ci wyznaczyć części Twojej dynamicznej strony jako oddzielne fragmenty, które są następnie składane razem, aby utworzyć całą stronę. Innymi słowy, ESI pozwala Ci „wybić dziury” na stronie, a następnie wypełnić te dziury treścią, która może być buforowana prywatnie, buforowana publicznie z własnym TTL lub wcale nie być buforowana.

en: With ESI (Edge Side Includes), pages may be served from cache for logged-in users.
pl: W przypadku ESI (Edge Side Includes) strony mogą być wyświetlane z pamięci podręcznej dla zalogowanych użytkowników.

en: Private
pl: Prywatny

en: Public
pl: Publiczne

en: Purge Settings
pl: Wyczyść ustawienia

en: Cache Mobile
pl: Zapisuj urządzenia mobilne

en: Advanced level will log more details.
pl: Poziom zaawansowany będzie rejestrował więcej szczegółów.

en: Basic
pl: Podstawowe

en: The maximum average server load allowed while crawling. The number of crawler threads in use will be actively reduced until average server load falls under this limit. If this cannot be achieved with a single thread, the current crawler run will be terminated.
pl: Maksymalne dozwolone obciążenie serwera podczas indeksowania. Liczba wątków robota przeszukiwacza będzie aktywnie zmniejszana do czasu, gdy średni poziom obciążenia serwera spadnie poniżej tego limitu. Jeśli nie można tego osiągnąć jednym pojedynczym wątkiem, bieżący robot indeksujący zostanie zakończony.

en: Cache Login Page
pl: Strona logowania pamięci podręcznej

en: Cache requests made by WordPress REST API calls.
pl: Żądania dotyczące pamięci podręcznej wywołane przez wywołania API WordPressa REST.

en: Cache REST API
pl: Zapisuj REST API do pamięci podręcznej

en: Privately cache commenters that have pending comments. Disabling this option will serve non-cacheable pages to commenters. (LSWS %s required)
pl: Prywatnie buforuj komentujących, którzy mają oczekujące komentarze. Wyłączenie tej opcji spowoduje wyświetlanie komentatorom stron, których nie można buforować. (LSWS %s wymagane)

en: Cache Commenters
pl: Zapisuj komentujących w pamięci podręcznej

en: Privately cache frontend pages for logged-in users. (LSWS %s required)
pl: Prywatnie zapisuj strony front-endu dla zalogowanych użytkowników. (LSWS %s wymagany)

en: Cache Logged-in Users
pl: Zapisuj w pamięci podręcznej dla zalogowanych użytkowników

en: Cache Control Settings
pl: Ustawienia kontroli pamięci podręcznej

en: Excludes
pl: Nie zawiera

en: Purge
pl: Wyczyść

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Unexpected cache rule %2$s found in %1$s file. This rule may cause visitors to see old versions of pages due to the browser caching HTML pages. If you are sure that HTML pages are not being browser cached, this message can be dismissed. (%3$sLearn More%4$s)
pl: Znaleziono nieoczekiwaną regułę pamięci podręcznej %2$s w pliku %1$s. Ta reguła może powodować wyświetlanie przez użytkowników starych wersji stron, ponieważ przeglądarka buforuje strony HTML. Jeśli masz pewność, że strony HTML nie są buforowane przez przeglądarkę, możesz odrzucić ten komunikat. (%3$sDowiedz się więcej%4$s)

en: Current server time is %s.
pl: Aktualny czas serwera to %s.

en: Specify the time to purge the "%s" list.
pl: Określ czas czyszczenia listy "%s".

en: Both %1$s and %2$s are acceptable.
pl: Obydwie %1$s i %2$s są przyjmowane.

en: Scheduled Purge Time
pl: Zaplanowany czas czyszczenia

en: The URLs here (one per line) will be purged automatically at the time set in the option "%s".
pl: Adresy URL (jedna na linię) zostaną automatycznie usunięte w czasie ustawionym w opcji "%s".

en: Scheduled Purge URLs
pl: Zaplanowane adresy URL

en: Shorten query strings in the debug log to improve readability.
pl: Skróć łańcuchy zapytań w dzienniku debugowania w celu zwiększenia czytelności.

en: Log File Size Limit
pl: Loguj limit rozmiaru plików

note: translators: 1: file path, 2: code block
en: <p>Please add/replace the following codes into the beginning of %1$s:</p> %2$s
pl: <p> Proszę dodać / zastąpić następujące kody na początku %1$s: </p> %2$s

en: %s file not writable.
pl: Plik %s nie jest zapisywalny.

en: %s file not readable.
pl: Plik %s nie nadaje się do odczytu.

en: Collapse Query Strings
pl: Zwiń Query Strings

en: ESI Settings
pl: Ustawienia ESI

en: A TTL of 0 indicates do not cache.
pl: Ustawienie TTL na 0 wyłącza zapisywanie do pamięci podręcznej.

en: Recommended value: 28800 seconds (8 hours).
pl: Zalecana wartość: 28800 sekund (8 godzin).

en: Widget Cache TTL
pl: Czas życia pamięci podręcznej widżetu

en: Enable ESI
pl: Włącz ESI

note: translators: %s: Link tags
en: See %sIntroduction for Enabling the Crawler%s for detailed information.
pl: Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z %sWprowadzeniem do włączania modułu indeksującego%s.

en: Custom Sitemap
pl: Niestandardowa mapa strony

en: Purge pages by relative or full URL.
pl: Usuwanie stron według względnego lub pełnego adresu URL.

en: The crawler feature is not enabled on the LiteSpeed server. Please consult your server admin or hosting provider.
pl: Funkcja indeksująca nie jest włączona na serwerze LiteSpeed. Skonsultuj się z administratorem serwera lub dostawcą hostingu.

en: WARNING
pl: OSTRZEŻENIE

en: The next complete sitemap crawl will start at
pl: Następne kompletne indeksowanie mapy witryny rozpocznie się za

en: Failed to write to %s.
pl: Błąd zapisu do %s.

en: Folder is not writable: %s.
pl: Folder nie jest zapisywalny: %s.

en: Can not create folder: %1$s. Error: %2$s
pl: Nie mogę utworzyć folderu: %1$s. Błąd: %2$s

en: Folder does not exist: %s
pl: Katalog nie istnieje: %s

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge the list.
pl: Poinformowano Serwer LiteSpeed o usunięciu listy.

note: translators: %s: Link tags
en: Please visit the %sInformation%s page on how to test the cache.
pl: Aby dowiedzieć się, jak przetestować pamięć podręczną, odwiedź stronę %sInformacja%s.

en: Allows listed IPs (one per line) to perform certain actions from their browsers.
pl: Pozwala adresom IP na liście (jednym w linii) na pewnie akcje z ich przeglądarek.

en: Server Load Limit
pl: Limit obciążenia serwera

en: Specify how long in seconds before the crawler should initiate crawling the entire sitemap again.
pl: Wpisz jak długo w sekundach robot indeksujący powinien inicjować ponowne indeksowanie całej mapy strony.

en: Crawl Interval
pl: Interwał robota indeksującego

note: translators: %s: Example subdomain
en: Then another WordPress is installed (NOT MULTISITE) at %s
pl: Inna instancja WordPressa jest zainstalowana (NIE MULTISTRONA) jest w %s

en: LiteSpeed Cache Network Cache Settings
pl: Ustawienia sieciowej pamięci podręcznej LiteSpeed Cache

en: Select below for "Purge by" options.
pl: Wybierz poniżej opcję "Wyczyść przez".

en: No crawler meta file generated yet
pl: Nie wygenerowano jeszcze pliku meta dla robota indeksującego

en: Show crawler status
pl: Wyświetl stan robota

en: Watch Crawler Status
pl: Zobacz status robota ideksującego

note: translators: %s: Link tags
en: Please see %sHooking WP-Cron Into the System Task Scheduler%s to learn how to create the system cron task.
pl: Aby dowiedzieć się, jak utworzyć zadanie systemowe cron, zapoznaj się z tematem %sPodłączanie WP-Cron do harmonogramu zadań systemowych%s.

en: Run frequency is set by the Interval Between Runs setting.
pl: Częstotliwość uruchamiania jest ustawiana przez ustawienie Interwał między uruchomieniami.

en: Manually run
pl: Ręczne uruchomienie

en: Reset position
pl: Zresetuj pozycję

en: Run Frequency
pl: Częstotliwość uruchamiania

en: Cron Name
pl: Nazwa cron

en: Crawler Cron
pl: Cron robota indeksującego

en: %d minute
pl: %d minuta

en: %d minutes
pl: %d minut

en: %d hour
pl: %d godzina

en: %d hours
pl: %d godzin

en: Generated at %s
pl: Wygenerowano %s

en: LiteSpeed Cache Crawler
pl: Robot indeksujący LiteSpeed Cache

note: translators: %s: Link tags
en: If there are any questions, the team is always happy to answer any questions on the %ssupport forum%s.
pl: Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zespół zawsze chętnie odpowie na nie na %sforum wsparcia%s.

en: Crawler
pl: Robot indeksujący

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge all pages.
pl: Powiadomiono serwer WWW LiteSpeed ​​o konieczności usunięcia wszystkich stron.

en: All pages with Recent Posts Widget
pl: Wszystkie strony z widgetem Ostatnie posty

en: Pages
pl: Strony

en: This will Purge Pages only
pl: Spowoduje to wyczyszczenie tylko stron

en: Purge Pages
pl: Wyczyść strony

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Deactivate
pl: Wyłącz

en: Activate
pl: Włącz

en: Email Address
pl: Adres e-mail

en: Install Now
pl: Zainstaluj

en: Purged the URL!
pl: Usunięto adres URL!

en: Purged the blog!
pl: Wyczyszczono ten blog!

en: Purged All!
pl: Wyczyszczono wszystko!

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge error pages.
pl: Powiadomiono LiteSpeed Web Server o usunięciu stron błędów.

en: If using OpenLiteSpeed, the server must be restarted once for the changes to take effect.
pl: Jeśli używasz OpenLiteSpeed, musisz go zrestartować aby zmiany odniosły efekt.

en: If the login cookie was recently changed in the settings, please log out and back in.
pl: Jeśli plik cookie logowania został ostatnio zmieniony w ustawieniach, wyloguj się i zaloguj.

en: However, there is no way of knowing all the possible customizations that were implemented.
pl: Jednak nie ma możliwości poznania wszystkich możliwych dostosowań, które zostały wdrożone.

en: The LiteSpeed Cache plugin is used to cache pages - a simple way to improve the performance of the site.
pl: Wtyczka  LiteSpeed Cache jest używania do zapisywania stron w pamięci podręcznej -  prosty sposób na przyspieszenie twojej strony.

en: The network admin setting can be overridden here.
pl: Możesz tutaj nadpisać ustawienia administratora sieci.

en: Specify how long, in seconds, public pages are cached.
pl: Określ, jak długo, w sekundach, publiczne strony będą przechowywane w pamięci podręcznej.

en: Specify how long, in seconds, private pages are cached.
pl: Określ, jak długo, w sekundach, prywatne strony będą przechowywane w pamięci podręcznej.

en: It is STRONGLY recommended that the compatibility with other plugins on a single/few sites is tested first.
pl: ZDECYDOWANIE zaleca się, aby najpierw przetestować zgodność z innymi wtyczkami na jednej/kilku witrynach.

en: Purge pages by post ID.
pl: Wyczyść strony używając ID postów.

en: Purge the LiteSpeed cache entries created by this plugin
pl: Wyczyść wpisy pamięci podręcznej LiteSpeed ​​utworzone przez tę wtyczkę

en: Purge %s error pages
pl: Wyczyść %s stron błędów

en: This will Purge Front Page only
pl: Spowoduje to wyczyszczenie tylko pierwszej strony

en: Purge pages by tag name - e.g. %2$s should be used for the URL %1$s.
pl: Wyczyść strony używając tagów - e.g. %2$s powinno zostać użyte dla adresu %1$s.

en: Purge pages by category name - e.g. %2$s should be used for the URL %1$s.
pl: Wyczyść strony używając nazwy kategorii - e.g. %2$s powinno zostać użyte dla adresu URL %1$s.

en: If only the WordPress site should be purged, use Purge All.
pl: Jeżeli chcesz wyczyścić tylko witrynę WordPress, użyj opcji Wyczyść wszystko.

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge everything.
pl: Powiadomiono serwer internetowy LiteSpeed ​​o konieczności usunięcia wszystkiego.

en: Use Primary Site Configuration
pl: Użyj głównych ustawień strony

en: This will disable the settings page on all subsites.
pl: To wyłączy stronę ustawień na wszystkich podstronach.

en: Check this option to use the primary site's configuration for all subsites.
pl: Zaznacz tę opcję aby użyć ustawień głównej strony na wszystkich podstronach.

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: The following options are selected, but are not editable in this settings page.
pl: Poniższe opcje są zaznaczone, ale nie są dostępne do edycji na stronie ustawień.

en: The network admin selected use primary site configs for all subsites.
pl: Administrator sieci zaznaczył wszystkie ustawienia głównej strony dla wszystkich podstron.

en: Empty Entire Cache
pl: Opróżnij cały cache

en: This action should only be used if things are cached incorrectly.
pl: Ta czynność powinna być wykonywana wyłącznie wtedy, gdy cache nie działa prawidłowo.

en: Clears all cache entries related to this site, including other web applications.
pl: Wyczyść wszystkie wpisy pamięci podręcznej związane z tą witryną, w tym także z innymi aplikacjami internetowymi.

en: This may cause heavy load on the server.
pl: To może spowodować duże obciążenie na Twoim serwerze.

en: This will clear EVERYTHING inside the cache.
pl: To wyczyści WSZYSTKO w pamięci podręcznej.

en: LiteSpeed Cache Purge All
pl: Opróżnij cały LiteSpeed Cache

en: If you would rather not move at litespeed, you can deactivate this plugin.
pl: Jeśli nie chcesz grzebać przy LiteSpeed, możesz wyłączyć tę wtyczkę.

en: Create a post, make sure the front page is accurate.
pl: Utwórz post, upewnij się, że pierwsza strona jest poprawna.

en: Visit the site while logged out.
pl: Odwiedź swoją stronę będąc wylogowanym.

en: Examples of test cases include:
pl: Przykłady przypadków testowych zawierają:

en: For that reason, please test the site to make sure everything still functions properly.
pl: Z tego powodu, należy przetestować witrynę, aby upewnić się, że wszystko nadal funkcjonuje prawidłowo.

en: This message indicates that the plugin was installed by the server admin.
pl: To wiadomość informuje o tym, że wtyczka została zainstalowana przed administratora Twojego serwera.

en: LiteSpeed Cache plugin is installed!
pl: Wtyczka LiteSpeed Cache jest zainstalowana!

en: Debug Log
pl: Dziennik zdarzeń

en: Admin IP Only
pl: Tylko Adres IP Administratora

en: The Admin IP option will only output log messages on requests from admin IPs listed below.
pl: Opcja adresu IP administratora spowoduje generowanie komunikatów dziennika tylko w odpowiedzi na żądania pochodzące z adresów IP administratora wymienionych poniżej.

en: Specify how long, in seconds, REST calls are cached.
pl: Określ, jak długo, w sekundach, połączenia REST są buforowane.

en: The environment report contains detailed information about the WordPress configuration.
pl: Raport środowiska zawiera szczegółowe informacje o konfiguracji WordPress.

en: The server will determine if the user is logged in based on the existence of this cookie.
pl: Serwer ustali, czy użytkownik jest zalogowany, na podstawie istnienia tego pliku ciasteczka.

en: Note
pl: Notatka

en: After verifying that the cache works in general, please test the cart.
pl: Po weryfikacji pamięci podręcznej, sprawdź koszyk.

en: When enabled, the cache will automatically purge when any plugin, theme or the WordPress core is upgraded.
pl: Po włączeniu tej opcji pamięć podręczna zostanie automatycznie oczyszczona po uaktualnieniu dowolnej wtyczki, motywu lub WordPressa.

en: Purge All On Upgrade
pl: Wyczyść wszystko przy ulepszeniu

en: Product Update Interval
pl: Interwał aktualizacji produktu

en: Determines how changes in product quantity and product stock status affect product pages and their associated category pages.
pl: Określa, jak zmiany ilości produktów i stanu zapasów produktów wpływają na strony produktów i ich powiązane strony kategorii.

en: Always purge both product and categories on changes to the quantity or stock status.
pl: Zawsze usuwaj zarówno produkt, jak i kategorie w przypadku zmiany ilości lub stanu zapasów.

en: Do not purge categories on changes to the quantity or stock status.
pl: Nie usuwaj kategorii po zmianie ilości lub stanu zapasów.

en: Purge product only when the stock status changes.
pl: Wyczyść stronę produktu tylko w przypadku zmiany stanu zapasów.

en: Purge product and categories only when the stock status changes.
pl: Wyczyść stronę produktu i kategorie tylko po zmianie stanu zapasów.

en: Purge categories only when stock status changes.
pl: Opróżniaj cache kategorii tylko wtedy, gdy zmieni się dostępość produktu.

en: Purge product on changes to the quantity or stock status.
pl: Wyczyść produkt w przypadku zmiany ilości lub stanu zapasów.

en: Htaccess did not match configuration option.
pl: Htaccess nie pasował do opcji konfiguracji.

en: If this is set to a number less than 30, feeds will not be cached.
pl: Jeśli ten numer jest mniejszy niż 30, kanały nie będą zapisywane w pamięci podręcznej.

en: Specify how long, in seconds, feeds are cached.
pl: Określ jak długo w sekundach, kanały mają być przechowywane w pamięci podręcznej.

en: Default Feed TTL
pl: Domyślny TTL kanału informacji

en: Failed to get %s file contents.
pl: Nie udało się pobrać zawartości pliku %s.

en: Disabling this option may negatively affect performance.
pl: Wyłączenie tej opcji może mieć negatywny wpływ na wydajność.

en: Invalid login cookie. Invalid characters found.
pl: Niepoprawne ciasteczko logowania. Znaleziono niepoprawne znaki.

en: WARNING: The .htaccess login cookie and Database login cookie do not match.
pl: UWAGA: Plik cookie logowania .htaccess i plik cookie logowania do bazy danych nie są zgodne.

en: Invalid login cookie. Please check the %s file.
pl: Nieprawidłowy plik ciasteczka logowania. Sprawdź plik %s.

en: The cache needs to distinguish who is logged into which WordPress site in order to cache correctly.
pl: Pamięć podręczna musi rozróżnić, kto jest zalogowany do witryny WordPress, aby poprawnie zapisywać buforowanie.

note: translators: %s: Example domain
en: There is a WordPress installed for %s.
pl: Na %s jest zainstalowany WordPress.

en: Example use case:
pl: Przykład użycia:

en: The cookie set here will be used for this WordPress installation.
pl: Zestaw cookie ustawiony tutaj będzie używany do tej instalacji WordPress.

en: If every web application uses the same cookie, the server may confuse whether a user is logged in or not.
pl: Jeśli każda aplikacja WWW używa tego samego pliku cookie, serwer może zmylić użytkownika, czy użytkownik jest zalogowany, czy nie.

en: This setting is useful for those that have multiple web applications for the same domain.
pl: To ustawienie jest przydatne dla tych, którzy mają wiele aplikacji internetowych dla tej samej domeny.

note: translators: %s: Default login cookie name
en: The default login cookie is %s.
pl: Domyślnym ciastkiem logowania jest %s.

en: Login Cookie
pl: Ciasteczko logowania

en: More information about the available commands can be found here.
pl: Więcej informacji na temat dostępnych komend możesz znaleść tutaj.

en: These settings are meant for ADVANCED USERS ONLY.
pl: Te ustawienia będą zrozumiałe dla ZAAWANSOWANYCH UŻYTKOWNIKÓW.

en: Current %s Contents
pl: Aktualna zawartość: %s

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Purge List
pl: Lista czyszczenia

en: Purge By...
pl: Wyczyść z...

en: URL
pl: Adres URL

en: Post ID
pl: Identyfikator wpisu

en: Category
pl: Kategoria

en: NOTICE: Database login cookie did not match your login cookie.
pl: INFORMACJA: Ciasteczko logowania w bazie danych nie zgadza się z twoim.

en: Purge url %s
pl: Wyczyszczono %s adresów URL

en: Purge tag %s
pl: Wyczyść znacznik %s

en: Purge category %s
pl: Wyczyszczono %s kategorii

en: When disabling the cache, all cached entries for this site will be purged.
pl: Po wyłączeniu pamięci podręcznej wszystkie wpisy z pamięci podręcznej dla tej witryny zostaną usunięte.

en: NOTICE
pl: Powiadomienie

en: This setting will edit the .htaccess file.
pl: To ustawienie edytuje plik .htaccess.

en: LiteSpeed Cache View .htaccess
pl: Widok pamięci podręcznej LiteSpeed ​​.htaccess

en: Failed to back up %s file, aborted changes.
pl: Nie udało się wykonać kopii zapasowej pliku %s, odrzucono zmiany.

en: Do Not Cache Cookies
pl: Nie zapisuj w pamięci podręcznej ciasteczek

en: Do Not Cache User Agents
pl: Nie buforuj agentów użytkownika

en: This is to ensure compatibility prior to enabling the cache for all sites.
pl: To sprawdzi kompatybilność aby umożliwić włączenie pamięci podręcznej dla wszystkich stron.

en: Network Enable Cache
pl: Włącz sieciową pamięć podręczną

en: NOTICE:
pl: UWAGA:

en: Other checkboxes will be ignored.
pl: Inne checkboxy będą zignorowane.

en: Select "All" if there are dynamic widgets linked to posts on pages other than the front or home pages.
pl: Wybierz "Wszystko", jeśli istnieją dynamiczne widgety połączone ze stanowiskami na stronach innych niż strony frontowe lub domowe.

en: List of Mobile User Agents
pl: Lista użytkowników mobilnych

en: File %s is not writable.
pl: Plik %s nie jest zapisywalny.

en: JS Settings
pl: Ustawienia JS

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: Default Front Page TTL
pl: Domyślny TTL strony głównej

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge the front page.
pl: Powiadomiono serwer LiteSpeed w celu oczyszczenia strony głównej.

en: Purge Front Page
pl: Wyczyść stronę główną

en: Example
pl: Przykład

en: All tags are cached by default.
pl: Wszystkie tagi są domyślnie cache'owane.

en: All categories are cached by default.
pl: Wszystkie kategorie są cache'owane domyślnie.

note: translators: %s: dollar symbol
en: To do an exact match, add %s to the end of the URL.
pl: Aby wykonać dopasowanie typu exact match, dodaj symbol '$' na końcu adresu URL.

en: The URLs will be compared to the REQUEST_URI server variable.
pl: Adresy URL zostaną porównane ze zmienną serwera REQUEST_URI.

en: Select only the archive types that are currently used, the others can be left unchecked.
pl: Wybierz tylko typy archiwów, które są aktualnie używane, pozostałe pozostają niezaznaczone.

en: Notes
pl: Uwagi

en: Use Network Admin Setting
pl: Użyj ustawień administratora sieci

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Enabling LiteSpeed Cache for WordPress here enables the cache for the network.
pl: Włączenie buforu LiteSpeed w programie WordPress umożliwia buforowanie sieci.

en: Disabled
pl: Wyłączono

en: Enabled
pl: Włączono

en: Do Not Cache Roles
pl: Nie buforuj ról

en: Debug Level
pl: Poziom debugowania

en: Notice
pl: Powiadomienie

en: Term archive (include category, tag, and tax)
pl: Archiwum terminu taksonomii (zawiera kategorie, tagi i taksonomie)

en: Daily archive
pl: Dzienne archiwum

en: Monthly archive
pl: Miesięczne archiwum

en: Yearly archive
pl: Roczne archiwum

en: Post type archive
pl: Archiwum typu treści

en: Author archive
pl: Archiwum autora

en: Home page
pl: Strona główna

en: Front page
pl: Strona główna

en: All pages
pl: Wszystkie strony

en: Select which pages will be automatically purged when posts are published/updated.
pl: Wybierz, które strony zostaną automatycznie usunięte podczas publikowania / aktualizowania postów.

en: Auto Purge Rules For Publish/Update
pl: Zasady automatycznego oczyszczania dla publikowania / aktualizacji

en: Default Public Cache TTL
pl: Domyślny Publiczny Cache TTL

en: seconds
pl: sekund

en: Admin IPs
pl: Adresy IP administratora

en: General
pl: Ogólne

en: LiteSpeed Cache Settings
pl: Ustawienia LiteSpeed Cache

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge all LSCache entries.
pl: Powiadomiono LiteSpeed Web Server, aby wyczyścił wszystkie wpisy LSCache.

en: Purge All
pl: Opróżnij wszystko

en: Settings
pl: Ustawienia główne

en: Support forum
pl: Forum wsparcia
