Themes - Twenty Eleven - en to pl translation catalogue (146 entries)

note: Description of the theme
en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
pl: Motyw &#8222;Twenty Eleven&#8221; jest wyrafinowany i lekki i udostępnia opcje, dzięki którym można go spersonalizować. Uczyń go swoim motywem, tworząc własne menu główne i używając własnego obrazka w nagłówku i tle. Wybierz jasny lub ciemny zestaw kolorów, kolor odnośników i jeden z trzech dostępnych układów treści. &#8222;Twenty Eleven&#8221; zawiera szablon dla stron o nazwie &#8222;Galeria&#8221;, który zmienia stronę główną witryny w galerię wyświetlającą najciekawsze treści umieszczone na witrynie. Udostępnia on wiele możliwości rozmieszczenia widgetów (w panelu bocznym, w jednym z trzech obszarów w stopce oraz w panelu bocznym wspomnianego szablonu &#8222;Galeria&#8221;) oraz własny widget, nazwany &#8222;Efemeryda&#8221;, który wyświetla spis najnowszych notatek na marginesie, odnośników, cytatów i informacji o stanie. Motyw ten posiada osobne arkusze stylów dla druku i dla edytora tekstu panelu administracyjnego, obsługuje obrazki wyróżniające (jako obrazki w nagłówku dla wpisów i stron oraz duże obrazki dla przyklejonych polecanych wpisów) i różne sposoby wyświetlania sześciu udostępnianych formatów wpisów.

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/" target="_blank">Documentation on Theme Customization</a>
pl: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/" target="_blank">Dokumentacja dotycząca personalizatora</a>

en: Talks
pl: Rozmowy

en: Books
pl: Książki

en: Two Columns of Lists
pl: Dwie kolumny, każda z listą

en: This is a paragraph to tell about yourself.
pl: Akapit, aby opowiedzieć o sobie.

en: About Me
pl: O mnie

en: Follow
pl: Obserwuj

en: Join 1,729 other followers
pl: Dołącz do 1729 obserwujących.

en: Click to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
pl: Kliknij aby zaprenumerować blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach w wiadomościach e-mail.

en: Get In Touch
pl: Pozostań w kontakcie

en: Follow Blog
pl: Śledź blog

en: "There are always flowers for those who want to see them."
pl: „Zawsze są kwiaty dla tych, którzy chcą je zobaczyć”.

en: Inline Quote
pl: Cytat wbudowany

en: This is just an example post to showcase the featured post section on the showcase page. Who doesn&#8217;t like flowers? I like flowers. Nullam hendrerit enim nunc. Vestibulum eget nulla magna! Fusce lobortis neque eu neque egestas tincidunt. Duis elementum consequat lorem, in eleifend justo mollis at. Nam quis adipiscing magna. Duis adipiscing est ac nibh feugiat rhoncus. Donec non lorem felis, eget commodo purus.
pl: To jest tylko przykładowy wpis, aby zaprezentować sekcję polecanych na stronie prezentacji. Kto nie lubi kwiatów? Lubię kwiaty. Nullam hendrerit enim nunc. Vestibulum eget nulla magna! Fusce lobortis neque eu neque egestas tincidunt. Duis elementum consequat lorem, in eleifend justo mollis at. Nam quis adipiscing magna. Duis adipiscing est ac nibh feugiat rhoncus. Donec non lorem felis, eget commodo purus.

en: A Bowl Full of&nbsp;Flowers
pl: Misa pełna kwiatów

en: Image and Text Columns
pl: Obrazek i kolumny tekstu

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
pl: Komentarz czeka na zatwierdzenie. To jest podgląd komentarza, który będzie widoczny po jego zatwierdzeniu.

note: translators: %s: The post title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
pl: Jeden komentarz do &ldquo;%1$s&rdquo;

en: White
pl: Biały

en: Light Gray
pl: Jasnoszary

en: Medium Gray
pl: Szary

en: Dark Gray
pl: Ciemnoszary

en: Black
pl: Czarny

en: Blue
pl: Niebieski

note: Template Name of the theme
en: Sidebar Template
pl: Szablon panelu bocznego

note: Template Name of the theme
en: Showcase Template
pl: Szablon galerii

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
pl: Archiwa tagu: %s

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Następny <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
pl: <span class="meta-nav">&larr;</span> Poprzedni

en: Archives
pl: Archiwa

en: Recent Posts
pl: Ostatnie wpisy

note: translators: %s: Post title.
en: Featuring: %s
pl: Polecane: %s

en: Featured Post
pl: Wyróżniony wpis

en: Search
pl: Szukaj

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
pl: Przepraszamy, ale nic nie zostało dopasowane do Twoich kryteriów wyszukiwania. Proszę spróbować ponownie, korzystając z innych słów kluczowych.

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
pl: Wyniki wyszukiwania: %s

en: Number of posts to show:
pl: Liczba wpisów do wyświetlenia:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: % <span class="reply">comments &rarr;</span>
pl: % <span class="reply">komentarzy &rarr;</span>

en: 1 <span class="reply">comment &rarr;</span>
pl: 1 <span class="reply">komentarz &rarr;</span>

en: 0 <span class="reply">comments &rarr;</span>
pl: 0 <span class="reply">komentarzy &rarr;</span>

en: Ephemera
pl: Efemeryda

en: Twenty Eleven Ephemera
pl: Efemeryda motywu &#8222;Twenty Eleven&#8221;

en: Use this widget to list your recent Aside, Status, Quote, and Link posts
pl: Ten widget wyświetla ostatnio opublikowane notatki na marginesie, informacje o stanie, cytaty oraz odnośniki

en: Layout
pl: Układ

note: translators: %s: Theme name.
en: %s Theme Options
pl: Opcje motywu &#8222;%s&#8221;

note: translators: %s: Link color.
en: Default color: %s
pl: Domyślny kolor: %s

en: Select a Color
pl: Wybierz kolor

en: One-column, no sidebar
pl: Jednokolumnowy, bez panelu bocznego

en: Content on right
pl: Treść po prawej

en: Content on left
pl: Treść po lewej

en: Dark
pl: Ciemny

en: Light
pl: Jasny

en: Overview
pl: Przegląd

en: <a href="https://wordpress.org/support/forums/" target="_blank">Support forums</a>
pl: <a href="https://pl.forums.wordpress.org/" target="_blank">Forum pomocy</a>

en: For more information:
pl: Więcej informacji:

en: Remember to click "Save Changes" to save any changes you have made to the theme options.
pl: Pamiętaj, aby kliknąć przycisk &#8222;Zapisz zmiany&#8221;, aby wprowadzić zmiany dokonane w ustawieniach motywu.

en: <strong>Default Layout</strong>: You can choose if you want your site&#8217;s default layout to have a sidebar on the left, the right, or not at all.
pl: <strong>Domyślny układ</strong> &ndash; Możesz wybrać, czy domyślnym układem treści na Twojej witrynie ma być układ z panelem bocznym po lewej stronie, z panelem bocznym po prawej stronie lub bez panelu bocznego.

en: <strong>Link Color</strong>: You can choose the color used for text links on your site. You can enter the HTML color or hex code, or you can choose visually by clicking the "Select a Color" button to pick from a color wheel.
pl: <strong>Kolor odnośników</strong> &ndash; Możesz wybrać kolor odnośników wyświetlanych na witrynie. Kolor może zostać podany w postaci kodu HTML lub szesnastkowego albo wybrany z mieszarki barw po kliknięciu przycisku &#8222;Wybierz kolor&#8221;.

en: <strong>Color Scheme</strong>: You can choose a color palette of "Light" (light background with dark text) or "Dark" (dark background with light text) for your site.
pl: <strong>Zestaw kolorów</strong> &ndash; Dostępne są &#8222;jasny&#8221; (jasne tło z ciemnym tekstem) oraz &#8222;ciemny&#8221; (ciemne tło z jasnym tekstem) zestaw kolorów.

en: Some themes provide customization options that are grouped together on a Theme Options screen. If you change themes, options may change or disappear, as they are theme-specific. Your current theme, Twenty Eleven, provides the following Theme Options:
pl: Niektóre motywy dostarczają opcji pozwalających na ich personalizację, które zgromadzone są na ekranie &#8222;Opcje motywu&#8221;. Przy zmianie motywu na inny niektóre spośród nich mogą zmienić się lub zniknąć, ponieważ dotyczą one motywu używanego w danej chwili. W obecnie używanym przez Ciebie motywie, &#8222;Twenty Eleven&#8221;, dostępne są następujące opcje:

en: Theme Options
pl: Opcje motywu

en: Default Layout
pl: Domyślny układ

en: Link Color
pl: Kolor odnośnika

en: Color Scheme
pl: Zestaw kolorów

note: translators: 1: Time, 2: Date, 3: Image permalink, 4: Image width, 5: Image height, 6: Parent permalink, 7: Parent post title, 8: Parent post title.
en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Go to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
pl: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Opublikowano </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> o <a href="%3$s" title="Odnośnik do oryginalnego obrazka">%4$s &times; %5$s</a> w <a href="%6$s" title="Powrót do „%7$s”" rel="gallery">%8$s</a>

en: Next &rarr;
pl: Następne &rarr;

en: &larr; Previous
pl: &larr; Poprzednie

en: Image navigation
pl: Nawigacja po obrazkach

en: Skip to secondary content
pl: Przeskocz do widgetów

en: Skip to primary content
pl: Przeskocz do tekstu

en: Main menu
pl: Główne menu

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
pl: Strona %s

note: translators: 1: The permalink, 2: Time, 3: Date and time, 4: Date and time, 5: Author posts, 6: Author post link text, 7: Author display name.
en: <span class="sep">Posted on </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>
pl: <span class="sep">Opublikowany </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> przez </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>

en: Reply <span>&darr;</span>
pl: Odpowiedz <span>&darr;</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
pl: Twój komentarz oczekuje na zatwierdzenie.

note: translators: 1: Date, 2: Time.
en: %1$s at %2$s
pl: %1$s o %2$s

note: translators: 1: Comment author, 2: Date and time.
en: %1$s on %2$s <span class="says">said:</span>
pl: %1$s, %2$s <span class="says">:</span>

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Nowsze wpisy <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
pl: <span class="meta-nav">&larr;</span> Starsze wpisy

en: Post navigation
pl: Nawigacja wpisu

en: Footer Area Three
pl: Trzeci obszar w stopce

en: Footer Area Two
pl: Drugi obszar w stopce

en: An optional widget area for your site footer
pl: Opcjonalny obszar dla widgetów znajdujący się w stopce

en: Footer Area One
pl: Pierwszy obszar w stopce

en: The sidebar for the optional Showcase Template
pl: Panel boczny wyświetlany na stronach korzystających z szablonu &#8222;Galeria&#8221;

en: Showcase Sidebar
pl: Panel boczny galerii

en: Main Sidebar
pl: Główny panel boczny

note: translators: Header image description.
en: Hanoi Plant
pl: Roślina z Hanoi

note: translators: Header image description.
en: Willow
pl: Wierzba

note: translators: Header image description.
en: Lanterns
pl: Latarnie

note: translators: Header image description.
en: Chessboard
pl: Szachownica

note: translators: Header image description.
en: Pine Cone
pl: Szyszka sosny

note: translators: Header image description.
en: Trolley
pl: Tramwaj

note: translators: Header image description.
en: Shore
pl: Wybrzeże

note: translators: Header image description.
en: Wheel
pl: Koło

en: Primary Menu
pl: Menu główne

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
pl: Dumnie wspierane przez %s

en: Semantic Personal Publishing Platform
pl: Semantyczna platforma publikowania osobistego

en: Featured
pl: Wyróżnione

note: translators: %s: Author name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

note: translators: 1: Categories list, 2: Tag list, 3: Permalink, 4: Post title, 5: Author name, 6: Author URL.
en: This entry was posted by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
pl: Autor: <a href="%6$s">%5$s</a>. Dodaj zakładkę do <a href="%3$s" title="Bezpośredni odnośnik do &#8222;%4$s&#8221;" rel="bookmark">bezpośredniego odnośnika</a>.

note: translators: 1: Categories list, 2: Tag list, 3: Permalink, 4: Post title, 5: Author name, 6: Author URL.
en: This entry was posted in %1$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
pl: Kategorie: %1$s. Autor: <a href="%6$s">%5$s</a>. Dodaj zakładkę do <a href="%3$s" title="Bezpośredni odnośnik do &#8222;%4$s&#8221;" rel="bookmark">bezpośredniego odnośnika</a>.

note: translators: 1: Categories list, 2: Tag list, 3: Permalink, 4: Post title, 5: Author name, 6: Author URL.
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
pl: Kategorie: %1$s. Tagi: %2$s. Autor: <a href="%6$s">%5$s</a>. Dodaj zakładkę do <a href="%3$s" title="Bezpośredni odnośnik do &#8222;%4$s&#8221;" rel="bookmark">bezpośredniego odnośnika</a>.

en: Quote
pl: Cytat

en: Link
pl: Odnośnik

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
pl: Zobacz wszystkie wpisy opublikowane przez %s

note: translators: 1: The permalink, 2: Date and time, 3: Date and time, 4: Author link, 5: Author link title, 6: Author display name.
en: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>
pl: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> przez </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>

en: Image
pl: Obrazek

note: translators: 1: CSS classes, 2: List of tags. translators: 1: CSS classes, 2: Tag list.
en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
pl: <span class="%1$s">Otagowano</span> %2$s

note: translators: 1: CSS classes, 2: List of categories. translators: 1: CSS classes, 2: Category list.
en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
pl: <span class="%1$s">Zaszufladkowano do kategorii</span> %2$s

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
pl: Bezpośredni odnośnik do %s

note: translators: 1: Link attributes, 2: Number of photos.
en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
pl[0]: Ta galeria zawiera <a %1$s>%2$s zdjęcie</a>.
pl[1]: Ta galeria zawiera <a %1$s>%2$s zdjęcia</a>.
pl[2]: Ta galeria zawiera <a %1$s>%2$s zdjęć</a>.

en: Gallery
pl: Galeria

note: translators: 1: Category list, 3: Post permalink, 4: Post title.
en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
pl: Ten wpis został opublikowany w kategorii %1$s. Dodaj zakładkę do <a href="%3$s" title="Bezpośredni odnośnik do %4$s" rel="bookmark">bezpośredniego odnośnika</a>.

note: translators: 1: Category list, 2: Tag list, 3: Post permalink, 4: Post title.
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
pl: Ten wpis został opublikowany w kategorii %1$s i oznaczony tagami %2$s. Dodaj zakładkę do <a href="%3$s" title="Bezpośredni odnośnik do %4$s" rel="bookmark">bezpośredniego odnośnika</a>.

en: Edit
pl: Edytuj

en: <b>%</b> Replies
pl: <b>%</b> odpowiedzi

en: <b>1</b> Reply
pl: <b>1</b> odpowiedź

en: Leave a reply
pl: Dodaj komentarz

en: Pages:
pl: Strony:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Czytaj dalej <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Aside
pl: Notatka na marginesie

en: Comments are closed.
pl: Możliwość komentowania została wyłączona.

en: Newer Comments &rarr;
pl: Nowsze komentarze &rarr;

en: &larr; Older Comments
pl: &larr; Starsze komentarze

en: Comment navigation
pl: Nawigacja po komentarzach

note: translators: 1: The number of comments, 2: The post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
pl[0]: %1$s komentarz do &ldquo;%2$s&rdquo;

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
pl: Wpis jest chroniony hasłem. Proszę wprowadzić hasło, aby zobaczyć jego komentarze.

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
pl: Archiwum kategorii: %s

note: translators: Author display name. translators: %s: Author name.
en: About %s
pl: O %s

note: translators: %s: Author display name.
en: Author Archives: %s
pl: Archiwum autora: %s

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
pl: Przepraszamy, ale nie znaleziono żadnych elementów w wybranym archiwum. Być może wyszukiwanie pomoże odnaleźć pokrewny wpis.

en: Nothing Found
pl: Niczego nie znaleziono

en: Blog Archives
pl: Archiwum bloga

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
pl: Archiwum roku: %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
pl: Archiwum miesiąca: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
pl: Archiwum dnia: %s

note: translators: %s: Smilie.
en: Try looking in the monthly archives. %s
pl: Spróbuj przeszukać miesięczne archiwa. %s

en: Most Used Categories
pl: Najczęściej używane kategorie

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
pl: Nie udało się znaleźć tego, czego szukasz. Być może wyszukiwanie lub jeden z poniższych odnośników przyniesie lepsze rezultaty.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
pl: Jest to trochę krępujące, nieprawdaż?

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
pl: https://pl.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
pl: zespół WordPressa
