Themes - Twenty Ten - en to pl translation catalogue (99 entries)

note: Description of the theme
en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
pl: Motyw 2010 dla WordPressa jest stylowy, prosty, czytelny i można go spersonalizować -- uczyń go własnym przy pomocy własnego menu, obrazka nagłówka i własnego tła. &#8222;Twenty Ten&#8221; oferuje sześć obszarów, w których można umieścić widgety (dwa panele boczne oraz cztery obszary w stopce) oraz funkcję obrazków wyróżniających (w postaci miniaturek dla wpisów z galeriami oraz własnych nagłówków dla wpisów i stron). Zawiera on arkusze stylu dla druku oraz wizualnego edytora w panelu administracyjnym, specjalne style dla wpisów umieszczanych w kategoriach "Na marginesie" oraz "Galeria" i umożliwia uzyskanie jednokolumnowego układu strony poprzez ukrycie panelu bocznego.

en: Relaxing at the lake after dinner
pl: Relaks nad jeziorem po kolacji

en: A lake at night, with Adirondack chairs in the foreground. The sun sets in the background.
pl: Jezioro nocą z krzesłami Adirondack na pierwszym planie. W tle zachodzi słońce.

en: Later that night, we went back to the lake and sat by the shore. It felt different at night; quieter, as if all of nature had gone to sleep for  a little while. The only noises were the chirp of crickets and the soft splash of the waves lapping at the shore. What a beautiful way to end the day.
pl: Później tej nocy wróciliśmy nad jezioro i usiedliśmy nad brzegiem. W nocy było inaczej; ciszej, jakby cała natura zasnęła na chwilę. Jedynymi odgłosami były cykanie świerszczy i delikatny plusk fal uderzających o brzeg. Cóż za piękny sposób na zakończenie dnia.

en: Nearby our cabin was a lake. The sunrise looked beautiful as it rose over the hills beyond the water, reflecting down onto the gentle morning waves. I sat on the dock and drank a cup of coffee, enjoying the cool air on my skin. The coffee kept me warm inside.
pl: W pobliżu naszego domku znajdowało się jezioro. Wschód słońca wyglądał pięknie, gdy wznosiło się nad wzgórzami za wodą, odbijając się w łagodnych porannych falach. Usiadłem na przystani i wypiłem filiżankę kawy, rozkoszując się chłodnym powietrzem na skórze. Kawa ogrzewała mnie od środka.

en: The lake at 6:54 AM
pl: Jezioro o 6:54

en: A lake with several boats docked. The sun is rising behind mountains in the background.
pl: Jezioro z kilkoma przycumowanymi łodziami. Słońce wschodzi za górami w tle.

en: Alternating Images
pl: Naprzemienne obrazki

en: "Take time off&hellip; The world will not fall apart without you."
pl: "Weź wolne&hellip; Świat nie rozpadnie się bez ciebie".

en: Highlighted Quote
pl: Wyróżniony cytat

en: It’s amazing what a good weekend can do. After a tough couple weeks at work, I knew I needed to get away and be in nature. My partner and I decided to take a long weekend and stay in a cabin in the woods. We packed up after work on Friday and drove out into the country, passing through fields full of horses, old farms, and quaint little town squares. It was an idyllic drive. Eventually, we reached our destination and unpacked the car. We couldn’t wait to cook up a simple dinner and then relax by the fireplace.
pl: To niesamowite, co może zdziałać dobry weekend. Po kilku ciężkich tygodniach w pracy wiedziałam, że muszę uciec i pobyć na łonie natury. Mój partner i ja zdecydowaliśmy się na długi weekend i pobyt w domku w lesie. Spakowaliśmy się po pracy w piątek i pojechaliśmy na wieś, mijając pola pełne koni, stare farmy i urocze małe miasteczka. To była idylliczna podróż. W końcu dotarliśmy do celu i rozpakowaliśmy samochód. Nie mogliśmy się doczekać, aby ugotować prostą kolację, a następnie zrelaksować się przy kominku.

en: A Weekend Away
pl: Weekend poza domem

en: An old barn we passed on the drive
pl: Stara stodoła, którą minęliśmy na drodze

en: A red barn with a white roof in a field.
pl: Czerwona stodoła z białym dachem na polu.

en: Introduction
pl: Wstęp

note: translators: %s: Post title.
en: Go to %s
pl: Przejdź do %s

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
pl: Komentarz czeka na zatwierdzenie. To jest podgląd komentarza, który będzie widoczny po jego zatwierdzeniu.

note: translators: %s: The post title.
en: One Response to %s
pl: Jedna odpowiedź do %s

en: White
pl: Biały

en: Light Gray
pl: Jasnoszary

en: Medium Gray
pl: Szary

en: Black
pl: Czarny

en: Blue
pl: Niebieski

note: Template Name of the theme
en: One column, no sidebar
pl: Jedna kolumna, brak panelu bocznego

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
pl: Archiwa tagu: %s

en: Archives
pl: Archiwa

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
pl: Przepraszamy, ale nic nie pasuje do kryteriów wyszukiwania. Proszę spróbować ponownie, szukając czegoś innego.

en: Nothing Found
pl: Niczego nie znaleziono

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
pl: Wyniki wyszukiwania: %s

note: translators: 1: CSS classes, 2: Category list.
en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
pl: <span class="%1$s">Otagowano</span> %2$s

note: translators: 1: CSS classes, 2: Category list.
en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
pl: <span class="%1$s">Zaszufladkowano do kategorii</span> %2$s

[ctx: asides category slug]
en: asides
pl: na marginesie

en: % Comments
pl: % komentarzy

en: 1 Comment
pl: Jeden komentarz

en: Leave a comment
pl: Dodaj komentarz

en: View posts in the Gallery category
pl: Zobacz wpisy z kategorii galeria

en: More Galleries
pl: Więcej galerii

en: View Galleries
pl: Zobacz galerie

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
pl: Bezpośredni odnośnik do %s

note: translators: 1: HTML tag attributes, 2: Image count.
en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
pl[0]: Ta galeria zawiera <a %1$s>%2$s zdjęcie</a>.
pl[1]: Ta galeria zawiera <a %1$s>%2$s zdjęcia</a>.
pl[2]: Ta galeria zawiera <a %1$s>%2$s zdjęć</a>.

[ctx: gallery category slug]
en: gallery
pl: galeria

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
pl: Przepraszamy, ale nie znaleziono żadnych elementów w wybranym archiwum. Być może wyszukiwanie pomoże odnaleźć pokrewny wpis.

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Nowsze wpisy <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
pl: <span class="meta-nav">&larr;</span> Starsze wpisy

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
pl: Strony:

en: Edit
pl: Edytuj

en: Link to full-size image
pl: Odnośnik do oryginalnego obrazka

note: translators: %s: Image dimensions.
en: Full size is %s pixels
pl: Rozmiar oryginału: %s pikseli

note: translators: 1: CSS classes, 2: Date.
en: <span class="%1$s">Published</span> %2$s
pl: <span class="%1$s">Opublikowano</span> %2$s

note: translators: %s: Author display name.
en: <span class="%1$s">By</span> %2$s
pl: <span class="%1$s">Autor:</span> %2$s

en: Skip to content
pl: Przejdź do treści

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
pl: Strona %s

note: translators: 3: Post permalink, 4: Post title.
en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
pl: Dodaj zakładkę do <a href="%3$s" title="Bezpośredni odnośnik do %4$s" rel="bookmark">bezpośredniego odnośnika</a>.

note: translators: 1: Category name, 3: Post permalink, 4: Post title.
en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
pl: Ten wpis został opublikowany w kategorii %1$s. Dodaj zakładkę do <a href="%3$s" title="Bezpośredni odnośnik do %4$s" rel="bookmark">bezpośredniego odnośnika</a>.

note: translators: 1: Category name, 2: Tag name, 3: Post permalink, 4: Post title.
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
pl: Ten wpis został opublikowany w kategorii %1$s i oznaczony tagami %2$s. Dodaj zakładkę do <a href="%3$s" title="Bezpośredni odnośnik do %4$s" rel="bookmark">bezpośredniego odnośnika</a>.

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
pl: Zobacz wszystkie wpisy opublikowane przez %s

note: translators: 1: CSS classes, 2: Date, 3: Author display name.
en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
pl: <span class="%1$s">Opublikowano</span> %2$s, <span class="meta-sep">autor:</span> %3$s

en: Fourth Footer Widget Area
pl: Czwarty obszar widżetów w stopce

en: Third Footer Widget Area
pl: Trzeci obszar widżetów w stopce

en: Second Footer Widget Area
pl: Drugi obszar widżetów w stopce

en: An optional widget area for your site footer.
pl: Opcjonalna strefa widgetowa w panelu znajdującym się w stopce.

en: First Footer Widget Area
pl: Pierwszy obszar widżetów w stopce

en: An optional secondary widget area, displays below the primary widget area in your sidebar.
pl: Opcjonalna strefa widgetowa, która jest wyświetlana pod pierwszą w panelu bocznym.

en: Secondary Widget Area
pl: Drugi obszar dla widżetów

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
pl: Dodaj widżety, żeby pojawiły się w panelu bocznym.

en: Primary Widget Area
pl: Pierwszy obszar dla widżetów

en: (Edit)
pl: (Edytuj)

note: translators: 1: Date, 2: Time.
en: %1$s at %2$s
pl: %1$s o %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
pl: Twój komentarz oczekuje na zatwierdzenie.

note: translators: %s: Author display name.
en: %s <span class="says">says:</span>
pl: %s <span class="says">pisze:</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Czytaj dalej <span class="meta-nav">&rarr;</span>

note: translators: Header image description.
en: Sunset
pl: Zachód słońca

note: translators: Header image description.
en: Path
pl: Ścieżka

note: translators: Header image description.
en: Inkwell
pl: Kałamarz

note: translators: Header image description.
en: Forest Floor
pl: Runo leśne

note: translators: Header image description.
en: Fern
pl: Paproć

note: translators: Header image description.
en: Concave
pl: Wklęsłe

note: translators: Header image description.
en: Cherry Blossoms
pl: Kwitnąca wiśnia

note: translators: Header image description.
en: Berries
pl: Jagody

en: Primary Navigation
pl: Główne menu

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s.
pl: Dumnie wspierane przez %s.

en: Semantic Personal Publishing Platform
pl: Semantyczna platforma publikowania osobistego

en: Comments are closed.
pl: Możliwość komentowania została wyłączona.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Nowsze komentarze <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
pl: <span class="meta-nav">&larr;</span> Starsze komentarze

note: translators: 1: The number of comments, 2: The post title.
en: %1$s Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
pl[0]: %1$s odpowiedź na %2$s
pl[1]: %1$s odpowiedzi na %2$s
pl[2]: %1$s odpowiedzi na %2$s

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
pl: Wpis jest chroniony hasłem. Proszę wprowadzić hasło, aby zobaczyć jego komentarze.

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
pl: Archiwum kategorii: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: About %s
pl: O %s

note: translators: %s: Author display name.
en: Author Archives: %s
pl: Archiwum autora: %s

en: Blog Archives
pl: Archiwum bloga

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: <span>%s</span>
pl: Roczne archiwum: <span>%s</span>

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: <span>%s</span>
pl: Archiwum miesiąca: <span>%s</span>

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: <span>%s</span>
pl: Dzienne archiwum: <span>%s</span>

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
pl: Przepraszamy, ale nie znaleziono wprowadzonej strony. Proszę spróbować wyszukiwarki.

en: Not Found
pl: Nie znaleziono

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
pl: https://pl.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
pl: zespół WordPressa
