Themes - Twenty Thirteen - en to pl translation catalogue (99 entries)

note: Description of the theme
en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
pl: Motyw Twenty Thirteen dla WordPressa to powrót do korzeni, do blogowania. Wyposażony w pełną gamę formatów, wyświetlanych pięknie i wyjątkowo. Drobne szczegóły zaskakują: począwszy od tętniących życiem kolorów i dopasowanych obrazów nagłówka, po śliczne kroje pisma i ikony. Na koniec  elastyczny układ, który wygląda świetnie na każdym możliwym urządzeniu.

en: Dark Sky
pl: Ciemne niebo

en: Light Sky
pl: Jasne niebo

en: Sunset Yellow
pl: Żółty zachód słońca

en: Autumn Brown
pl: Brązowa jesień

note: translators: 1: Date, 2: Date, 3, Parent permalink, 4, Post title, 5: Post title.
en: Published on <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> in <a href="%3$s" title="Go to %4$s" rel="gallery">%5$s</a>
pl: Opublikowano dnia <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> w <a href="%3$s" title="Przejdź do %4$s" rel="gallery">%5$s</a>.

en: FAMOUS ASTRONAUTS
pl: SŁAWNI ASTRONAUCI

en: Informational List
pl: Informacje

en: When you look at the stars and the galaxy, you feel that you are not just from any particular piece of land, but from the solar system.
pl: Kiedy patrzysz na gwiazdy i galaktykę, czujesz, że pochodzisz nie tylko z konkretnego kawałka ziemi, ale z całego Układu Słonecznego.

en: Big Quote
pl: Duży cytat

en: When you look at <br>the stars and the galaxy, you feel that you are not <br>just from any particular piece of land, but from the solar system.
pl: Kiedy patrzysz <br>na gwiazdy i galaktykę, masz wrażenie, że nie pochodzisz <br>z jakiegoś konkretnego miejsca na ziemi, lecz z układu słonecznego.

en: Callout Quote
pl: Wywołanie cytatu

en: Colonies
pl: Kolonie

en: Space
pl: Przestrzeń

en: Write title…
pl: Wprowadź tytuł…

en: Decorative Columns
pl: Kolumny dekoracyjne

en: Discover More
pl: Dowiedz się więcej

en: In the 1970s, NASA's Ames Research Center illustrated some explorations around what future space colonies could look like. This piece, illustrated by Rick Guidice, shows the inside of a toroidal shaped colony.
pl: W latach 70. ubiegłego wieku Centrum Badawcze Ames NASA zilustrowało kilka badań dotyczących tego, jak mogłyby wyglądać przyszłe kolonie kosmiczne. Praca, zilustrowana przez Ricka Guidice, pokazuje wnętrze kolonii o kształcie toroidalnym.

en: Exploring Space
pl: Odkrywanie kosmosu

en: Informational Section
pl: Informacje

en: NASA Space Colony illustration, cutaway view of Bernal Sphere. The interior of the sphere is filled with greenery and houses, and a star shines brightly behind the colony.
pl: Ilustracja przedstawiająca kolonię kosmiczną NASA, widok z góry na sferę Bernala. Wnętrze kuli jest wypełnione zielenią i domami, a za kolonią jasno świeci gwiazda.

en: NASA Space Colony illustration, cutaway view, exposing the interior of a toroidal colony. Trees and densely-packed housing line the inside of the torus.
pl: Ilustracja kolonii kosmicznej NASA, widok z góry, ukazujący wnętrze kolonii toroidalnej. Wewnątrz torusa znajdują się drzewa i gęsto upakowane budynki mieszkalne.

en: Solid orange square
pl: Pomarańczowy kwadrat

en: NASA Space Colony illustration, interior view of a cylindrical space colony, looking out through large windows. The interior contains fields, forests, and a river snaking from the foreground into the background. Low clouds hang over the land.
pl: Ilustracja przedstawiająca kolonię kosmiczną NASA, widok wnętrza cylindrycznej kolonii kosmicznej przez duże okna. Wnętrze zawiera pola, lasy i rzekę wijącą się od pierwszego planu do tła. Niskie chmury wiszą nad ziemią.

en: NASA Space Colony illustration, interior view of torus colony. Public spaces appear in the foreground of the torus, while housing, rolling hills, and a river snake up into the background.
pl: Ilustracja kolonii kosmicznej NASA, widok wnętrza kolonii torusa. Przestrzenie publiczne pojawiają się na pierwszym planie torusa, podczas gdy zabudowania mieszkalne, wzgórza i rzeka rozciągają się w tle.

en: Solid red square
pl: Czerwony kwadrat

en: Decorative Gallery
pl: Galeria dekoracyjna

en: No Shadow
pl: Bez cienia

[ctx: comments title]
note: translators: %s: The post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
pl: Jeden komentarz do &ldquo;%s&rdquo;

en: Off-white
pl: Ecru

en: Beige
pl: Beżowy

en: Light Brown
pl: Jasnobrązowy

en: Medium Brown
pl: Brązowy

en: Dark Brown
pl: Ciemnobrązowy

en: White
pl: Biały

en: Yellow
pl: Żółty

en: Light Orange
pl: Jasnopomarańczowy

en: Medium Orange
pl: Pomarańczowy

en: Red
pl: Czerwony

en: Dark Gray
pl: Ciemnoszary

note: translators: %s: Post format name.
en: %s Archives
pl: Archiwa %s

note: translators: Tag title.
en: Tag Archives: %s
pl: Archiwa tagu: %s

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
pl: Wyniki wyszukiwania: %s

[ctx: header image description]
en: Star
pl: Gwiazdka

[ctx: header image description]
en: Diamond
pl: Diament

[ctx: header image description]
en: Circle
pl: Koło

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
pl: Twenty Thirteen wymaga WordPressa w wersji co najmniej 3.6, używana jest natomiast wersja %s. Proszę zaktualizować i spróbować ponownie.

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Następny <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
pl: <span class="meta-nav">&larr;</span> Poprzedni

en: Full resolution
pl: Pełena rozdzielczość

en: Link to full-size image
pl: Odnośnik do oryginalnego obrazka

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
pl: Przejdź do treści

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
pl: Bezpośredni odnośnik do %s

[ctx: 1: post format name. 2: date]
note: translators: 1: Post format name, 2: Date.
en: %1$s on %2$s
pl: %1$s - %2$s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
pl: Zobacz wszystkie wpisy opublikowane przez %s

en: Sticky
pl: Przypięto

[ctx: Next post link]
en: %title <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: &bdquo;%title&rdquo; <span class="meta-nav">&rarr;</span>

[ctx: Previous post link]
en: <span class="meta-nav">&larr;</span> %title
pl: <span class="meta-nav">&larr;</span> &bdquo;%title&rdquo;

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Post navigation
pl: Nawigacja wpisu

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Nowsze wpisy <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
pl: <span class="meta-nav">&larr;</span> Starsze wpisy

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Posts navigation
pl: Nawigacja po wpisach

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
pl: Pojawia się w panelu bocznym dla wpisów i stron.

en: Secondary Widget Area
pl: Drugi obszar dla widżetów

en: Appears in the footer section of the site.
pl: Znajduje się w stopce witryny.

en: Main Widget Area
pl: Główna strefa widgetów

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
pl: Strona %s

[ctx: Bitter font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Bitter, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
pl: włącz

[ctx: Source Sans Pro font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
pl: włącz

en: Navigation Menu
pl: Menu nawigacji

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
pl: Dumnie wspierane przez %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
pl: Nie udało się znaleźć tego, czego szukasz. Być może wyszukiwanie przyniesie lepsze rezultaty.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
pl: Przepraszamy, ale nie znaleziono wpisów pasujących do podanych kryteriów. Proszę spróbować ponownie, podając inne kryteria.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
pl: Czy można już opublikować pierwszy wpis? <a href="%s">Zacznij tutaj</a>.

en: Nothing Found
pl: Niczego nie znaleziono

en: View all % comments
pl: Zobacz komentarze (%)

en: One comment so far
pl: Zobacz komentarze (1)

en: Leave a comment
pl: Dodaj komentarz

en: Edit
pl: Edytuj

en: Pages:
pl: Strony:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Czytaj dalej %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
pl: Możliwość komentowania została wyłączona.

en: Newer Comments &rarr;
pl: Nowsze komentarze &rarr;

en: &larr; Older Comments
pl: &larr; Starsze komentarze

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Comment navigation
pl: Nawigacja po komentarzach

[ctx: comments title]
note: translators: 1: The number of comments, 2: The post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
pl[0]: %1$s komentarz do &ldquo;%2$s&rdquo;
pl[1]: %1$s komentarze do &ldquo;%2$s&rdquo;
pl[2]: %1$s komentarzy do &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
pl: Archiwum kategorii: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: All posts by %s
pl: Wszystkie wpisy, których autorem jest %s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

note: translators: %s: Author display name.
en: About %s
pl: O %s

en: Archives
pl: Archiwa

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
pl: Archiwum roku: %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
pl: Archiwum miesiąca: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
pl: Archiwum dnia: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
pl: Niczego tutaj nie ma. Może użyj wyszukiwarki?

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
pl: Jest to trochę krępujące, nieprawdaż?

en: Not Found
pl: Nie znaleziono

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
pl: https://pl.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
pl: zespół WordPressa
